Po raz kolejny ten sam błąd?


(fot. pinger.pl)

(fot. pinger.pl)

Mądry polak po szkodzie… By nie pluć sobie kolejny raz w brodę, postarajmy się analizować błędy, dostrzec niedziałającą metodę i powiedzieć sobie: Skoro ta metoda jest nieskuteczna, trzeba posłużyć się inną.

Zgubnym nawykiem jest przede wszystkim wykonywanie czynności rutynowo, by zaoszczędzić czas, czy też nie zaprzątać sobie zbytnio uwagi. Nawykiem staje się również słuchanie innych osób, prowadzące często do zgubnych sytuacji. Gdyby usiąść spokojnie, wypisać wszystkie straty ponoszone z powodu czynności, podczas których się nie zastanawiamy, może przestalibyśmy działać jak na baterie. Nasz mózg działała, tak jak nim pokierujemy, tak jak go przyzwyczaimy.

Postawmy na kreatywność, niech coś zadzieje się inaczej! Pomyślmy co zadzieje się, gdy umyjemy zęby lewą ręką, wrócimy do domu inną, niż dotychczas drogą. Gdy w domu, pracy, czy w związku, od lat niczego nie zmieniamy, postępujemy szablonowo, możemy obwiniać samych siebie za błędy i stracone chwile. Często narzekamy, wytykamy błędy, ale czy sami robimy coś w kierunku tego, by wyciągnąć wnioski ? Czy ostatnimi czasy zmieniliśmy to, co stwarza problemy?

Niezmienna i wielka prawda z którą powinniśmy iść przez życie: „Ucz się na własnych błędach”.
Dodałabym: Lecz nie powtarzaj ich wielokrotnie…

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD