Palenie odbiera Ci seksapil! Czyli jak palące kobiety postrzegane są przez otoczenie


(fot. jakrzucicpalenie.pl)

(fot. jakrzucicpalenie.pl)

Wielu kobietom wydaje się, że trzymany w ustach papieros dodaje im klasy i blasku. Przypominają sobie sceny z klasycznych filmów, takich jak „Śniadanie u Tiffanny’ego” z palącą Audrey Hepburn czy „Nagi instynkt” z Sharon Stone. Tymczasem palenie tytoniu wcale nie jest sexy. Papierosy nie tylko mogą prowadzić do poważnych chorób płuc i serca oraz wywoływać nowotwory, ale także sprawiają, że cera staje się szara, matowa i wygląda na o wiele starszą. Rzuć palenie, póki nie jest za późno!

Papieros nie dodaje Ci blasku
Palące kobiety często sądzą, że dzięki papierosom wyglądają na bardziej eleganckie i szykowne. Nierzadko uważają, że mężczyznom podobają się kobiety trzymające w ustach papierosa. Myślą, że palenie tytoniu jest pociągające. Nic bardziej mylnego! Palenie papierosów silnie uzależnia, a dym tytoniowy to mieszanka substancji chemicznych, które działają negatywnie na zdrowie nie tylko osoby palącej, ale również ludzi znajdujących się w otoczeniu. W jednym papierosie znajduje się 4 tysiące szkodliwych dla organizmu substancji, z czego około 40 stanowią związki rakotwórcze. Mężczyźni wcale nie postrzegają palących kobiet jako bardziej atrakcyjnych. Wręcz przeciwnie, twierdzą, że papierosy odbierają im urok i kobiecość.

Mężczyźni nie lubią palących kobiet
Kiedyś palenie tytoniu było czynnością zarezerwowaną wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety, które sięgały po papierosa postrzegane były jako wulgarne i niemoralne. Palenie było „męskim nawykiem”. Uważano, że palenie w przypadku kobiet jest niewłaściwe. Wraz z upływem czasu, na początku XX wieku, panie zyskiwały coraz więcej praw i walczyły o równouprawnienie, ale zaczęły też palić. Palenie papierosów wśród pań stało się bardziej popularne i powszechne. Badania wskazują, że obecnie wśród uzależnionych od tytoniu w Polsce jest ponad 3 mln kobiet, co oznacza, że pali niemal co czwarta Polka. Obecnie kobiety palą prawie tyle samo, co mężczyźni. Ma to negatywne konsekwencje zdrowotne. Liczba zachorowań na raka płuca wśród kobiet w Polsce wzrasta z roku na rok. W 2012 roku zarejestrowano wśród nich ok. 6,5 tysięca zachorowań na raka płuca, a w tym samym czasie  6,4 tysiąca kobiet umarło z tego powodu. Obecnie rak płuca jest częstszą przyczyną przedwczesnej śmierci u kobiet niż nowotwór piersi.

Dlaczego palaczki nie są atrakcyjne?
Palaczki wcale nie są postrzegane jako seksowne i zmysłowe. Papierosy odbierają klasę i szyk. Powodują, że skóra staje się matowa, traci swoją elastyczność, szybciej się starzeje. Cera jest szara oraz sucha. Efekt uszkodzenia skóry dymem papierosowym jest nieodwracalny. Nie pomogą tu żadne kremy, nawet te z najwyższej półki, ani zabiegi liftingujące. Nikotyna i inne zawarte w dymie tytoniowym substancje chemiczne wpływają na produkcję w organizmie wolnych rodników, które są głównym winowajcą starzenia się. Jedynym skutecznym sposobem na odmłodzenie skóry jest zaprzestanie palenia. Ponadto palące kobiety mają pożółkłe paznokcie i palce, a na ich zębach osadza się kamień, szkliwo jest zniszczone. Odstręcza też nieświeży oddech, a także nieprzyjemny odór papierosów utrzymujący się na skórze, włosach i ubraniu. Kobiety często muszą maskować to, że palą – malują paznokcie, żują miętowe gumy niwelujące nieprzyjemny zapach z ust lub nieustannie spryskują się perfumami. Jednak nawet najlepszy kamuflaż nie ukryje skutków powodowanych przez papierosy. Do innych konsekwencji palenia należy zaliczyć również: problemy z oddychaniem, kaszel i brak kondycji fizycznej. Nie są to cechy kojarzące się z seksapilem. Oprócz widocznych gołym okiem zmian w wyglądzie wywołanych paleniem, można też wspomnieć o skutkach zdrowotnych jakie niesie ze sobą palenie tytoniu. Palacze chorują na choroby płuc, cierpią na schorzenia układu krwionośnego, są częściej narażeni na zawały serca, chorobę wieńcową czy udary. Papierosy są w dużej mierze odpowiedzialne za zachorowania na nowotwory. Osoby palące tytoń najczęściej chorują na raka płuca, ale także na nowotwory złośliwe przełyku, gardła, jamy ustnej, pęcherza moczowego, trzustki, nerek, szyjki macicy, wątroby czy żołądka.

Chcesz być piękna? Rzuć palenie! Profesjonaliści mogą Ci pomóc
Każda kobieta chce wyglądać ładnie i czuć się atrakcyjna. Kluczem do osiągnięcia tego jest rzucenie palenia. Pamiętaj, papierosy nie dodają Ci seksapilu! Rozstanie się z nałogiem nie jest proste. Niekiedy silna wola nie wystarczy. Jeśli szukasz pomocy w rzuceniu palenia zgłoś się do punktu Ogólnopolskiej Sieci Pomocy Palącym lub zadzwoń do Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (801 108 108). Pracujący tam konsultanci pomogą opracować indywidualny plan rzucenia palenia, wesprą Cię i odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania. Zajrzyj też na stronę internetową www.jakrzucicpalenie.pl.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD