Fitness w butach


(fot. ofeminin.pl)

(fot. ofeminin.pl)

Kiedy już zdecydujesz się na regularne ćwiczenia i zapiszesz się na siłownię, nie zapomnij o potrzebnych do treningów akcesoriach. Wybierz ładny top, modne legginsy, ale nie zapomnij o odpowiednich butach! Przy zakupie butów zwróć uwagę na poszczególne kwestie, które będą odpowiadały za twoje zdrowie, a nawet bezpieczeństwo!

Idealny but do ćwiczeń powinien być lekki i wykonany z cienkiego materiału, by stopa mogła oddychać. Musi posiadać płaską piętę i kończyć się na wysokości kostki, by chronić twoje stawy skokowe.

Dobrze, by podeszwa buta miała dobrą przyczepność i zapewniała amortyzację, podczas wykonywania podskoków lub zeskoków z wysokości.  Znajdująca się w podeszwie poduszka żelowa, bądź powietrzna amortyzuje wstrząsy i chroni przed urazami.

Istotną kwestią przy zakupie butów treningowych jest ustalenie jaki rodzaj aktywności fizycznej chcesz uprawiać. Jeżeli zdecydowałaś się na zajęcia na siłowni moje wskazówki będą dla ciebie pomocne, zaś gdy rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem, przy zakupie nowych butów powinnaś zwrócić uwagę na inne aspekty, które ułatwią i uchronią cię przed kontuzjami.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD