Twoja dieta


(fot. rankingdiet.pl)

(fot. rankingdiet.pl)

Lekkostrawna, wysokobiałkowa, tłuszczowa – dieta. Coraz częściej słyszymy o coraz to nowszej i odpowiedniej dla ciebie diecie. Ale co tak naprawdę powinna zawierać w sobie dobrze zbilansowana dieta? Na co powinnaś zwrócić uwagę przy doborze produktów żywnościowych?

Niezależnie od rodzaju dieta powinna dostarczać odpowiedniej ilości energii oraz wszystkich niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników odżywczych. Musi uzupełniać niedobory witamin i stymulować procesy zachodzące w organizmie. Twoja dieta powinna być bogata w owoce, warzywa, białko, zdrowe tłuszcze i dawkę pełnowartościowych węglowodanów, a przede wszystkim kluczem do sukcesu jest regularne picie wody.

Jeżeli cierpisz na alergie bądź nietolerancje pokarmowe wyklucz z diety czynniki alergizujące.

Każda dieta powinna być dostosowana do wykonywanej pracy i aktywności fizycznej, a podstawą komponowania własnej i indywidualnej diety jest określenie wielkości dziennego zapotrzebowania energetycznego organizmu.

Dzięki stosowaniu odpowiednio dobranej diety będziesz w stanie efektywnie wspomagać leczenie farmakologiczna, a nawet wyeliminować schorzenia dietozależne.

Pamiętaj o indywidualnym dobraniu diety! Każdy potrzebuje innych składników mineralnych, każdy z nas ma inne zapotrzebowanie kaloryczne. Nie sugeruj się dietą koleżanki! Twój organizm – twoja dieta!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD