Zdrowe D


(fot. przychodnia-zamosc.pl)

(fot. przychodnia-zamosc.pl)

Regulująca gospodarkę wapniowo-fosforanową, korzystnie wpływająca na stan naszych kości, mięśni oraz układów: nerwowego, immunologicznego, a także krążenia – Witamina D! Dlaczego jej suplementacja jest tak istotna?

Witamina słońca jest zaliczana do hormonu steroidowego, który jest produkowany z cholesterolu gdy skóra jest wystawiona na promienie słoneczne. Dlatego też, słońce jest najlepszym sposobem na podniesienie poziomu witaminy D.

Witamina D wpływa na aktywność wielu enzymów i hormonów. Dzięki zwiększonej jej podaży zaobserwować można poprawę efektywności redukcji masy ciała i  zmniejszenie obwodu pasa związanego z ubytkiem tłuszczu wisceralnego. Witamina ułatwia wchłanianie wapnia z jelita cienkiego, wchłanianie zwrotnego wapnia z nerek i odbudowę tkanki kostnej. Wpływa także znacząco na odporność organizmu i zapobiega wielu chorobom.

Suplementacja witaminą D jest szczególnie ważna u diabetyków, gdyż wpływa ona na wrażliwość insulinową.

Aby witamina D mogła w pełni prawidłowo sprawować swoje funkcje, musi być dostarczana do organizmu w odpowiednich dawkach. Zarówno nadmiar, jak i niedobór witaminy D w organizmie może zaszkodzić.

Najlepszym źródłem witaminy D są ryby morskie, jaja, pełnotłusty nabiał oraz tran.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD