Przełamać niechęć


(fot. artykul.com.pl)

(fot. artykul.com.pl)

O tej porze roku, gdy ponuro i deszczowo za oknem, nikt z nas nie ma ochoty wychodzić z domu, a co dopiero myśleć o czekających na nas obowiązkach. Co zrobić by przełamać niechęć i nie dać za wygraną późno-zimowej depresji?

Usiądź spokojnie przy filiżance kawy i rozpisz wszystkie swoje obowiązki na najbliższy tydzień. Zaplanuj je tak, by ułatwić i umilić sobie ten czas. Pewnie zastanawiasz się teraz, jakbyś mogła go umilić? A może spróbuj pogrupować swoje obowiązki według lokalizacji, zastanów się ile czasu potrzebujesz i czy konieczne jest jego wykonywanie? Może to zakupy? Zobacz w jak łatwy i szybki sposób można zrobić zakupy przez internet. Ty tylko siadasz wieczorem do komputera wybierasz co chcesz i gotowe! Rachunki? Nic prostszego wystarczy tylko kilka kliknięć, wykonanie przelewu i zapłacone. Połączenie przyjemnego z pożytecznym! Czego chcieć więcej! A propos łączenia przyjemnego z pożytecznym. Kiedy odbierzesz dzieci ze szkoły, wstąpcie do kawiarni i spędź ze swoimi pociechami czas przy dużym ciachu.

Znajdź czas tylko dla siebie. Wizyta u fryzjera i kosmetyczki z przyjaciółką na pewno poprawi twoje samopoczucie i doda ci energii do pracy. Wytworna kolacja z mężem, wyjście do restauracji, teatru, albo książka w zaciszu domowym.

Idealnym sposobem na odreagowanie stresu z całego dni jest sport ! Dobry trening uwolni cię od negatywnych emocji i na pewno zadba o twoją sylwetkę na wakacje. Nie zaniedbuj wizyt na siłowni albo porannego joggingu, dbaj o siebie i swoje zdrowie.

W chwilach słabości mile widziana gorzka czekolada z dużą zwartością magnezu i dobroczynnych właściwości dla naszego serca.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD