Domowe oczyszczanie


(fot. fitlife.tv)

(fot. fitlife.tv)

W trakcie świąt każdy z nas trochę sobie pofolgował. Nasza dieta odeszła w zapomnienie, a my zajadaliśmy się pysznościami przygotowanymi na wielkanocny stół. Jak skutecznie powrócić do rytmu zdrowego odżywiania? Jak w sposób naturalny przeprowadzić detoks organizmu?

Na początku postaraj się przygotować swój organizm do detoksu. Dlatego też ze swojej codziennej diety wyeliminuj: kawę, alkohol, mąkę pszenną, jaja, nabiał, czerwone mięso, cukier oraz papierosy. Jednodniowy detoks najlepiej jest przeprowadzić w dniu wolnym od pracy, w którym wysiłek fizyczny jest ograniczony, bądź całkowicie go wyeliminowaliśmy. Podczas detoksu ważne jest regularne spożywanie płynów. Najlepiej wody, bądź ziółek.

Monodieta oparta na spożywaniu jedynie kaszy jaglanej bez żadnych dodatków przez cały dzień w odstępach 2-3 godzin. Całodniowe zapotrzebowanie na kaszę to około 1/2 kilograma. Kasza jaglana ma ogromny wpływ na pracę jelit i ma właściwości antyoksydacyjne.

Innymi propozycjami na przeprowadzanie detoksu jest wyłączne jedzenie warzyw i owoców, bądź tzw. dzień na sokach owocowych bądź warzywnych.

Podane wyżej propozycje dotyczą jedynie jednodniowego procesu oczyszczania organizmu, który pozwala nam na efektowny powrót do zdrowego odżywiania.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD