Mentalność sportowca


(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Wypracowany przez lata ciężką pracą charakter sportowca staje się bardzo przydatną cechą w codziennym życiu. Nie musimy być zawodowymi sportowcami trenującymi 2 razy dziennie, by szlifować swój charakter.

Sport okazuje się być jednym z głównych czynników wpływającym na osobowość człowieka. Czym wyróżnia się charakter sportowca od charakteru przeciętnego człowieka? I jak bardzo jego atrybuty przydadzą się nawet pracownikowi biurowemu?

Każdy sportowiec doskonale wie ile wyrzeczeń kosztuje go jego praca. To nie tylko zaniedbywanie życia towarzyskiego, miłosnego, czasu wolnego,ale także zaniedbywanie samego siebie. Hektolitry potu wylewanego na treningach dają im poczucie niezależności, siły i pewności siebie. Sportowiec, który chce rozwinąć pełnię swojego potencjału, nie może liczyć na łut szczęścia, musi liczyć przede wszystkim na siebie. I musi świadomie pracować nad wszystkimi elementami, które składają się na jego występ. Sportowiec nie przyjmuje możliwości porażki, walczy i pracuje, by być coraz lepszym. Dąży do celu i udoskonala siebie.

W naszym codziennym życiu nie możemy kierować się maksymą „do celu po trupach”. Postarajmy się wypośrodkować bojowy charakter sportowca. Pamiętaj, by cały czas nad sobą pracować, udoskonalać w kwestiach zarówno zawodowych jak i prywatnych. Mając przed sobą wyznaczone cele dąż do nich. Twoje sukcesy nie przyjdą z łatwością. Musisz wypracować je ciężką pracą, pomimo wielu przeszkód i niepowodzeń, mogących ciągnąc się nawet przez lata.

Trening mentalny sportowca koncentruje się na tym, jak pokonać umysłowe przeszkody powstrzymujące przed osiągnięciem maksimum potencjału oraz na uczeniu umysłowych umiejętności prowadzących do sukcesu. Dzięki właściwemu treningowi mentalnemu, stajemy się gotowi do osiągnięcia sukcesu w każdych zawodach (nie oznacza to wcale, że nie będziemy przegrywać, ale na pewno nie przegramy zawodów w głowie, zanim w ogóle wyjdziemy na „pole bitwy”), nasz poziom stale się podnosi oraz zyskujemy większą regularność na optymalnym poziomie.

Poświęć się całkowicie świadomie temu co kochasz. Pracuj nad sobą, by być lepszym i stale się rozwijaj. Podejmuj ryzyko. Popełniaj błędy i ucz się na nich. A i oprócz hardej pracy sportowca, cechuje się on punktualnością, która w naszym codziennym życiu z pewnością się przyda!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD