Co zrobić z przeterminowanymi kosmetykami?


(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Wiosna tuż, tuż. Czas na wiosenne porządki, ale nie tylko w szafie. Najwyższa pora przejrzeć swoje kosmetyki i pozbyć się tych przeterminowanych.

O ile przyzwyczaiłyśmy się i pamiętamy o tym, żeby regularnie sprawdzać lodówkę i wyrzucać zepsute resztki, o tyle bardzo często zapominamy, że również kosmetyki mają swoją datę przydatności. Nie zawsze jest to konkretny rok i miesiąc. Najpopularniejszym oznakowaniem jest symbol słoiczka, na którym widnieje liczba. Jest to liczba miesięcy, ile dany produkt jest dobry po jego otwarciu.

Najlepszym okresem na porządkowanie kosmetyków jest wiosna i jesień. Jest to czas, kiedy nieco zmienia się koloryt naszej cery oraz stan jej nawilżenia.

Przede wszystkim, natychmiast należy wyrzucić wszystkie produkty, które wyszły z terminu! W przeterminowanych kosmetykach dochodzi do procesu jełczenia i powstawania drażniących związków. Mogą być one niebezpieczne i destrukcyjne dla naszej twarzy.

Należy pamiętać, że nie zawsze kosmetyk wytrzyma tyle, ile deklaruje producent. Jeśli nakładamy go przy użyciu rąk, to trzeba zwrócić na niego większą uwagę. Drobnoustroje żyjące na naszej skórze, mogą przyśpieszyć proces psucia się. Przede wszystkim, obserwujmy czy jego zapach i konsystencja pozostają bez zmian.

Jeśli chodzi o kosmetyki, które z jakiegoś powodu kupiłaś, mają jeszcze długą datę przydatności, ale nie sprawdziły się na twojej skórze, czy włosach to nie musisz się ich pozbywać! Ale nie odstawiaj ich z powrotem na półkę. Jeśli nie zdały egzaminu to znaczy, że są małe szanse, że jeszcze po nie sięgniesz. Idealnym rozwiązaniem będzie zorganizowanie babskiego wieczorku, na który każda z was przyniesie inne kosmetyki, wtedy będziecie mogły się nimi wymieniać oraz dzielić spostrzeżeniami na ich temat.

Pamiętaj, żeby trzymać kosmetyki z dala od promieni słonecznych i w suchych miejscach.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD