Triki alergika


(fot. tvn)

(fot. tvn)

Wiosna dla alergików to czas wręcz tragiczny. Objawy tej przykrej nadwrażliwości na wszelkie pyłki są koszmarnie uciążliwe: łzawienie, zatkany nos, opuchnięte oczy. Jak sobie radzić w najczęstszymi dyskomfortami? Oto kilko prostych sposobów:

Czerwone oczy i powieki
W takiej sytuacji stosujemy matowy cień do powiek (dla jasnej karnacji w odcieniu szampana, dla ciemniejszej w kolorze mocca) i koniecznie tusz wodoodporny na łzawienie.

Zatkane zatoki
Twarz, a szczególnie okolice nosa wydają się wtedy obrzmiałe, opuchnięte. Trzeba zmniejszyć go optycznie. Nałóż bronzer po bokach nosa tak, by na jego czubku powstała literka V i rozetrzyj by wyglądało to naturalnie. Ten sam bronzer nałóż na kościach policzkowych i delikatnie go rozpyl.

Podkrążone oczy
Tu pomoże korektor. Nałóż niewielką ilość na palec i delikatnie wklep tak jak krem pod oczy. Pamiętaj najwięcej pod wewnętrznymi kącikami oka, gdzie odcień cery jest najciemniejszy.

Te proste triki pozwolą ci chociaż w części zatuszować przykre skutki alergii. Zastosuj je i poczuj się pewniejsza siebie tej wiosny.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD