Dlaczego trzeba myć pędzle do makijażu + kilka sposobów


(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Pędzle ułatwiają nam codzienne nakładanie makijażu. Dzięki nim mamy czyste ręce i doskonałe krycie. Żeby służyły nam długi czas, należy o nie odpowiednio zadbać.

Na pędzlu gromadzi się martwy naskórek, łój, kurz i resztki preparatów. Przez to nasza skóra narażona jest na ciągłe wypryski i podrażnienia. Łatwo także nabawić się stanów zapalnych. Dlatego ważne jest by regularnie je czyścić, przynajmniej raz w tygodniu w zależności do czego jest używany. Pędzle oraz gąbeczki do nakładania fluidów należy myć codziennie. Do nakładania bronzera, czy różu przynajmniej raz w tygodniu, a do cieni 2-3 razy w tygodniu, by uniknąć przedostania się bakterii i zanieczyszczeń do oczu.

Czyszczenie powierzchowne. Nadaję się głównie do czyszczenia pędzli tak by przygotować je do spakowania do kosmetyczki czy zabrania w podróż. Do tego będziesz potrzebowała chusteczek do demakijażu. Wystarczy wycierać zewnętrzną warstwę tak długo, aż przestanie farbować materiał.

Dogłębne czyszczenie. Wykonywać je można pod kranem lub w miseczce z wodą. Ważne jest to by nie zmoczyć trzonka i nie zalać go, gdyż może się rozkleić. Potrzebny będzie także delikatny szampon lub mydło antybakteryjne (trzeba pamiętać o tym, że mydło antybakteryjne szybciej wysusza włosie oraz gąbeczki). Nałóż odrobinę preparatu na dłonie i zacznij pocierać, wcześniej zmoczony, pędzel. Włosie musi być skierowane do dołu. Nie wykonuj kolistych ruchów i uważaj, żeby włoski nie „latały” na każdą możliwą stronę, bo to je niszczy. Następnie wypłucz całość w miseczce z letnią wodą, a potem dobrze spłucz pod chłodnym strumieniem w kranie. Na koniec wyciśnij i odsącz resztki papierem kuchennym.

W wielu drogeriach znajdziesz specjalistyczne preparaty do czyszczenia pędzli. Jednak jeśli nie chcesz specjalnie fatygować się do sklepu to do czyszczenia możesz używać także delikatnych szamponów najlepiej przeznaczonych dla dzieci lub płynów do higieny intymnej. Jeśli chodzi o mydła antybakteryjne to dodaj do niego kilka kropli olejku z drzewa herbacianego, który wyczyści włosie, ale równocześnie je nawilży.

Ważne! Nie susz pędzli w nienaturalny sposób, czyli na przykład suszarką, bo długo nie będą ci służyć. Najlepiej jest umyć je wieczorem i zostawić na noc do wyschnięcia, włosiem spuszczonym w dół.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD