„Jeden wieczór w Paradise” – debiutancka książka blogerki i recenzentki


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

„Jeden wieczór w Paradise” nie jest komedią ani romansem, ale słodko-gorzką powieścią obyczajową, która swoją realistycznością bawi i wzrusza do łez. Ten debiut literacki Magdaleny Majcher, autorki popularnego bloga „Przegląd czytelniczy”, ukaże się 18 maja nakładem Edipresse Książki.

Choć Marianna już dawno przestała być szczęśliwa w małżeństwie, to nie próbuje nic zmieniać w swoim życiu. Dla dobra rodziny i dzieci rezygnuje z własnych potrzeb oraz pragnień. Jednak kiedy przypadkiem spotyka swoją dawną miłość, postanawia zaryzykować i postawić na szali całe swoje dotychczasowe życie.

Marianna ma 36 lat, jest nauczycielką, żoną Pawła i matką Ani i Mateusza. Choć dla osób z zewnątrz jej małżeństwo może wydawać się wzorowe, to w rzeczywistości jest fikcją. Marianna jeszcze do niedawna próbowała odnaleźć nić porozumienia z mężem, jednak poddała się, nie widząc rezultatów swoich starań. Postanowiła biernie przyglądać się swojemu spokojnemu i ustabilizowanemu, ale nieszczęśliwemu życiu. Do czasu, kiedy na horyzoncie pojawia się mężczyzna z przeszłości, o którym bohaterka tak naprawdę nigdy nie zapomniała. Mężczyzny, który był jej największą słabością, przy którym traciła głowę i o którym nieustannie marzyła. W końcu Marianna decyduje, że choć raz pomyśli tylko o sobie i wdaje się w romans z Konradem. Jeszcze nie wie, jaką cenę będzie musiała za to zapłacić.

– „Decydując się na romans, wplątała w tę sytuację siebie, męża oraz dzieci. (…) Czuła się rozbita. Z jednej strony towarzyszyła jej euforia, czuła się atrakcyjna, pewna siebie i w końcu doceniona przez mężczyznę. W jej brzuchu trzepotały motylki. Miała ochotę podzielić się swoją radością z całym światem. Jednak z drugiej strony przytłaczała ją myśl, że znalazła się w sytuacji, z której nie było dobrego wyjścia.”

„Jeden wieczór w Paradise” to bezkompromisowa powieść o tym, że trzeba stracić wszystko, aby docenić to, co się miało, a także jak trudne jest dojrzewanie do prawdy i dostrzeganie własnych błędów. Magdalena Majcher nadaje wierności, uczciwości i zdradzie zupełnie nowego znaczenia. Autorka prezentuje niebłahą książkę z przesłaniem, w której – jak w życiu – nie brakuje śmiechu, łez, dramatów i sytuacyjnych absurdów.

O autorce:
Magdalena Majcher – codziennie wystukuje na klawiaturze nowe teksty. Pracuje w charakterze copywritera, publikuje opowiadania w prasie kobiecej, prowadzi blog literacki „Przegląd czytelniczy” i pisze kolejną powieść. Uwielbia Bałtyk i gorącą czekoladę z bitą śmietaną, posypaną wiórkami czekoladowymi, ale to jedyne, co łączy ją z książkową Marianną, bohaterką jej debiutanckiej powieści „Jeden wieczór w Paradise”. Prywatnie jest spełnioną mamą dwóch synów i szczęśliwą żoną.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD