Wielki powrót matowych ust


(fot. kobietanaj.pl)

(fot. kobietanaj.pl)

W sezonie letnim powracają matowe szminki. Zapowiada się kolorowe szaleństwo i mnóstwo soczystych odcieni do wypróbowania. Każdy typ urody znajdzie coś dla siebie.

Matowe pomadki zapewniają trwały i intensywny kolor. Jeżeli masz wąskie usta wybierz ciepły ocień szminki, pełne usta mają większe pole do popisu. Mogą wybierać wśród wszystkich odcieni szminek i skusić się na nawet bardzo ciemne fiolety. Bez względu na kształt ust decydując się na matowe pomadki należy pamiętać o pielęgnacji ust.

Przed nałożeniem szminki warto wykonać peeling ust. Zmieszaj cukier drobnoziarnisty z łyżeczką miodu albo fusy z kawy z odrobiną oliwy z oliwek. Peeling wmasuj szczoteczką do zębów dla lepszego złuszczenia ust. Następnie nałóż na usta balsam i wklep go delikatnie opuszkami palców. Możesz użyć również wazeliny lub nałożyć cienką warstwę maści z witaminą A. Gładkie usta gwarantowane!

Aby szminka zachowała się na ustach jak najdłużej, nałóż na usta odrobinę korektora. Kolejny krok to użycie konturówki. Konturówka, powinna być w kolorze jak najbardziej zbliżonym do szminki. Konturujemy usta od lewego kącika ust, krótkimi ruchami. Na koniec nałóż szminkę rozpoczynając od łuku kupidyna. Aby precyzyjnie nałożyć szminkę użyj pędzelka. Nowością są obecnie matowe pomadki w płynie. Pozostają długo na ustach, zawierają pielęgnujące składniki i odpowiedni poziom nawilżenia. Piękne, mocne odcienie matowych pomadek z wysoką zawartością pigmentów proponuje m.in marka Oriflame, Inglot i Golden Rose.

Chcąc uzyskać spektakularny efekt matowych ust, zadbaj o to aby na twarzy były zakryte wszelkie przebarwienia i wypryski. Przyda się kryjący podkład. Jeżeli wybieramy mocne usta, makijaż oczu powinien być delikatny. Warto także zadbać o odpowiednie konturowanie twarzy bronzerem i rozświetlenie twarzy.

Warto się odważyć i spróbować wyrazistych ust. Czerwień wygląda bardzo kusząco. Dobrze nałożona czerwona szminka wygląda elegancko i dodaje charakteru. Mocne usta stały się już czymś normalnym w makijażu dziennym. Jeżeli raz spróbujesz kolorowych matów, to z pewnością sięgniesz po kolejne.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD