Nakładanie podkładu. Którą metodę wybrać?


(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

W jaki sposób odpowiednio nałożyć podkład? Pędzlem, gąbeczką a może zwyczajnie palcami? Które rozwiązanie jest najlepsze? Przyjrzyjmy się bliżej z czego możemy wybierać.

Pędzel do podkładu typu flat top. Jest wykonany z syntetycznego włosia, przycięty na płasko. Będzie odpowiedni dla podkładów w postaci sypkiej oraz kremowej. Wykorzystamy go także do nakładania sypkich bronzerów, różów i pudrów. Należy posługiwać się nim wykonując koliste ruchy, lekko go w ten sposób wcierając. Dla poprawienia efektu możesz skropić pędzel odrobiną wody. Jest wielozadaniowy, ale nie sprawdzi się w przypadku podkładów płynnych.

Jeżeli używasz podkładu w płynie wybierz pędzel płaski, także wykonany z syntetycznego włosia. To bardzo ważne, ponieważ syntetyczne włosie nie pochłania kosmetyku i łatwo utrzymać higienę takich pędzli. Pędzel płaski umożliwia szybkie i precyzyjne rozprowadzenie podkładu. Możesz go zastosować także do nakładania płynnego bronzera lub rozświetlacza. Pamiętaj aby nie moczyć pędzla bezpośrednio w buteleczce z podkładem. Rozgrzej go na początku na dłoni. Wykonuj pędzlem zamaziste ruchy od czubka nosa na boki w kierunku czoła i żuchwy. Na końcu trzymając pędzel płasko do twarzy wklep podkład. Będziesz miała pewność, że nie pozostawi smug.

Trzecie rozwiązanie to gąbeczka, która cieszy się już wśród kobiet powszechnym zaufaniem. Mamy bardzo duży wybór wśród beautyblenderów. Możesz użyć gąbeczki o bardziej lub mniej wyprofilowanym kształcie, większej lub mniejszej. Pozwalają one na bardzo dużą dokładność podczas wykonywania make up-u. Rozprowadzamy nią podkład tak jak poprzednio pędzlem od środka twarzy na zewnątrz, a następnie lekko dociskamy gąbeczkę do twarzy miejsce przy miejscu. Dzięki temu podkład utrzyma się bardzo długo.

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz pamiętaj o umyciu aplikatorów. Przynajmniej raz w tygodniu spryskaj pędzle specjalnym środkiem przeznaczonym do ich oczyszczania i rozłóż je np. na papierowym ręczniku, aby je wysuszyć. Beautyblender oczyść dwuetapowo. Zanurz go na kilkanaście minut w płynie do czyszczenia pędzli, a później sięgnij po mydło.

Zapomnij o nakładaniu podkładu palcami. Są lepsze sposoby!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD