Błędy popełniane podczas pielęgnacji


(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Czy pamiętasz zawsze o zmyciu makijażu na noc? Czy dokładnie oczyszczacz twarz? Czy regularnie stosujesz kosmetyki? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałaś negatywnie to powinnaś czytać dalej!

Każda z nas chce wyglądać młodo i promiennie. Żeby uzyskać ten efekt, często sięgamy po kilogramy kosmetyków, a zapominamy o podstawowej, codziennej pielęgnacji.

Oto 5 najczęstszych grzeszków:

1. Długa gorąca kąpiel. Chyba każda z nas uwielbia wygrzać się podczas długiej kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Szczególnie zimą. Jednak uwaga! Jak się okazuje, ta przyjemność może nas wiele kosztować. Ciepła woda osłabia naszą skórę oraz sprawia, że łuski włosów się otwierają, przez co są bardziej podatne na uszkodzenia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie lub chociaż ograniczenie gorących kąpieli, jeśli jednak nie potrafimy sobie odmówić, to pamiętajmy o spłukaniu całego ciała letnią wodą oraz nawilżanie skóry po takim rytuale.

2. Niedokładne oczyszczanie i spanie w makijażu. Tak jest drogie panie. Nawet sporadyczne niezmywanie makijażu np. po całonocnej imprezie wpływa na stan naszej cery. Nasza skóra szarzeje, wszystkie zanieczyszczenia zatrzymują się w porach, a to sprzyja powstawaniu wyprysków. Nie zapominajmy również, że źle zmyte kosmetyki lub w ogólne nie zmyte, mogą podrażniać, a nawet uczulać. Mimo że, nie zawsze mamy ochotę na demakijaż, to pamiętajmy, że te poświęcone 5 min każdego wieczora pozwoli nam dłużej cieszyć się świetlistą cerą bez zmarszczek.

3. Wyciskanie pryszczy. To chyba zmora każdej z nas. Jest to okropny nawyk i może mieć tragiczne skutki. Nieumiejętne wyciskanie pryszczy może prowadzić do powstawania infekcji, a w konsekwencji pozostawienia wielkich blizn. Warto powstrzymać się także przed zbędnym dotykaniem, czy drapaniem się po twarzy. Każde muśnięcie pozostawia warstwę brudu i zanieczyszczeń, które przyczyniają się do powstawania zaskórników. Żeby pozbyć się niechcianych „lokatorów” na czole i policzkach, możemy potraktować je maścią cynkową lub maścią z witaminą A.

4. Nieregularne stosowanie kosmetyków. Dobrze by było, gdyby efekty były widoczne natychmiast, jednak to nie jest takie proste. Często, jeśli nie widzimy błyskawicznej poprawy to się zniechęcamy, a to wielki błąd. Żeby zobaczyć prawdziwe rezultaty stosowania jakiegokolwiek kosmetyku, musimy czekać i być systematyczne. Czasem kilka tygodni, a czasem nawet kilka miesięcy, w zależności od zaleceń producenta.

5. Niewłaściwa pielęgnacja mokrych włosów. Mokre włosy w szczególności narażone są na mechaniczne uszkodzenia. Nie powinno się czesać, prostować, ani stylizować wilgotnych włosów. Intensywne i brutalne wręcz wycieranie włosów ręcznikiem, także bardzo je nadwyręża.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD