Triki stosowane w tuszowaniu rzęs


(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Mascara to jeden z tych kosmetyków, który potrafi zdziałać cuda. Nawet jeżeli bardzo śpieszymy się do pracy i nie mamy czasu na pełen makijaż, zdążymy wytuszować rzęsy i twarz od razu wydaje się bardziej wypoczęta. Warto jednak poznać kilka sztuczek stosowanych przez wizażystów, które sprawią, że nasze spojrzenie będzie jeszcze piękniejsze.

Jeżeli jesteś posiadaczką szeroko rozstawionych oczu, tuszuj rzęsy zygzakowatym ruchem dośrodkowo. W ten sposób sprawisz, że oczy wydadzą się osadzone bliżej siebie. Z kolei oczy osadzone blisko siebie tuszujemy zygzakowatym ruchem na zewnątrz. Dla posiadaczek takich oczu najlepsze będą mascary, dzięki którym uzyskamy tzw. efekt motyla. Jeżeli borykasz się z problemem „smutnego oka”, tuszuj rzęsy maksymalnie w górę. To samo dotyczy oka wypukłego. Dla uzyskania najlepszego rezultatu pod koniec tuszowania dotknij delikatnie szczoteczką każdą pojedynczą rzęsę.

Nie bój się używać zalotki. Pięknie podkręca rzęsy. Zadbaj przed jej zakupem o ich dobrą kondycję. Jeżeli są słabe zastosuj odżywkę. Przy jej regularnym stosowaniu na pewno zauważysz efekty. Co ważne, nie musisz wydawać na nią fortuny. Przykładowe odżywki godne polecenia to: Regenerum do rzęs, Eveline odżywka-serum do rzęs 3w1 advance volumiere czy też L’biotica aktywne serum do rzęs. Odżywki do rzęs przeznaczone są często także do pielęgnacji brwi.

Lato to najlepszy czas na nieco szaleństwa w makijażu więc wypróbuj kolorowe mascary. Jeżeli brakuje ci odwagi bądź jesteś zwolenniczką klasycznej czarnej mascary, spróbuj odcienia granatowego lub ciemnego fioletu. Jasne tusze, błękitne, różowe będą strzałem w dziesiątkę dla posiadaczek głęboko osadzonych lub małych oczu (mała górna powieka). Stosując kolorowe tusze niekonieczne jest nakładanie cienia do powiek. Popularne kolorowe mascary to: Maybeline Colossal Color Shock oraz Essence Colour Flash. Polecam także MAC Zoom Lash.

Podczas zmywania makijażu oczu pamiętaj, aby nie pocierać oka zbyt mocno płatkiem kosmetycznym. Zapobiegniesz w ten sposób wypadaniu rzęs. Nasącz wacik płynem micelarnym bądź mleczkiem i poczekaj aż tusz nieco w niego wsiąknie. Jeżeli postawiłaś na tusz wodoodporny, konieczny będzie specjalny preparat do kosmetyków wodoodpornych.

Baw się makijażem i miej mascarę zawsze w zasięgu ręki. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz chciała oczarować kogoś spojrzeniem.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD