Jakie kosmetyki wybrać do demakijażu?


(fot. iplsc.com)

(fot. iplsc.com)

Wybór kosmetyków do demakijażu jest bardzo duży. Mleczka, płyny micelarne, pianki a może żele do mycia twarzy? Który z nich najskuteczniej usunie makijaż?

Jeżeli chodzi o mleczko, zdecydowanie nie polecam. Często powodują szczypanie oczu, konsystencja produktu bywa za gęsta i źle się ją rozprowadza, a skóra wydaje się tłusta. Jeżeli już wybieramy mleczko, to powinno ono być bezzapachowe. Wtedy prawdopodobieństwo podrażnienia skóry jest mniejsze. Mleczko będzie odpowiednie dla osób borykających się z problemem pękających naczynek.

Do wyboru są też płyny micelarne. Zawarte w nich micele przyciągają i pochłaniają tłuszcz czyli sebum z twarzy i rozpuszczają zanieczyszczenia. Płyny micelarne nie naruszają bariery ochronnej skóry i zawierają liczne substancje aktywne, które wspomagają ich działanie np. pro witaminę B5, kwas hialuronowy czy też ekstrakty z roślin. Można go używać rano, aby odświeżyć skórę po nocy oraz zamiennie do przygotowania skóry do makijażu zamiast toniku. Jest odpowiedni dla osób, które noszą szkła kontaktowe, nie podrażnia oczu. Liczba kobiet stosujących płyn micelarny stale rośnie.

Płyn nanosimy na wacik kosmetyczny i delikatnie przecieramy bez zbędnego pocierania. Podobnie postępujemy z demakijażem oczu. Nasączony wacik przykładamy na zamkniętą powiekę i czekamy. Micele zawarte w preparacie same przyciągają kosmetyk. Pamiętajmy, że demakijaż wykonujemy tak długo, aż wacik będzie całkiem czysty.

Płyn micelarny może nam zastąpić także kosmetyki do zmywania makijażu wodoodpornego. Podobnie jak płyny dwufazowe wnika głęboko w warstwy skóry usuwając makijaż. Płyn uniwersalny do makijażu oczu nie usunie makijażu wodoodpornego, ponieważ jest roztworem o charakterze wodnym, a płyn micelarny zawiera substancje o charakterze tłuszczowym i wodnym. Z niedrogich i skutecznych płynów micelarnych polecam Garnier Płyn Micelarny 3w1. Marka proponuje nam płyn do skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej lub tłustej ze skłonnością do niedoskonałości. Cena: 16 zł. Możecie wybrać też L’Oreal Ideal Soft Oczyszczający Płyn Micelarny do cery suchej i wrażliwej. Cena: 13,99 zł.

Pianki i żele do mycia twarzy także zmywają twój makijaż, ale wówczas skóra domaga się jeszcze użycia toniku, a do demakijażu oczu potrzebny jest osobny produkt. Pamiętaj, że dokładny demakijaż to klucz do ukojonej, zdrowej skóry.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD