Modelowanie twarzy na mokro


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Wykonując makijaż korzystamy przede wszystkim z kosmetyków w kamieniu i postaci sypkiej. Płynna jest wówczas tylko baza i fluid. Warto natomiast zapoznać się z modelowaniem twarzy na mokro. Zobaczmy na czym ono polega.

W modelowaniu techniką na mokro wszystkie kosmetyki takie jak: podkład, korektor, bronzer, róż, rozświetlacz mają postać płynną. Polega ona na nakładaniu w odpowiednich miejscach ciemnego lub jasnego kosmetyku w zależności, czy chcemy coś ukryć lub uwypuklić. Dzieje się więc identycznie jak w modelowaniu na sucho. Różnica jednak jest taka, że używanie płynnych kosmetyków daje mocniejszy efekt, nieco przesadzony. Sprawdza się w sesjach fotograficznych, telewizji i trzeba zaznaczyć, że jest trudniejsza do wykonania. Kosmetyki muszą wyraźnie przechodzić jeden w drugi, aby nie powstały smugi i plamy.

Jakich pędzli używamy wykonując taki makijaż? Przede wszystkich takich zakończonych skośną gąbeczką, pomocne będą też inne gąbeczki i beauty blender. Odpowiednie pędzle posiada marka Hakuro. Cena jednego pędzla to około 30 zł. Polecam również pędzle z MAC’a. Cena: około 100 zł za jeden pędzel. Można także zapoznać się z pędzlami Itahake, ale trudno się nimi posługiwać. Przeznaczone są do mocnego podkreślenia kości policzkowej.

Kosmetyki, z których korzystamy w makijażu na mokro możemy kupić w sztyfcie np. marki Inglot, Krynolan, a z wyższej półki marki Lancome. Wykorzystamy też wszelkie róże w kremie i musach dostępne w drogeriach oraz podkłady i korektory, które kupiłyśmy za ciemne i dotąd nie były używane.

Modelować na mokro możemy nie tylko twarz, ale również dekolt. Zachęcam do obejrzenia filmików instruktażowych jak tego dokonać. Techniki na pewno przydadzą się teraz w okresie letnim kiedy odsłaniamy nieco więcej.

Na koniec elementy twarzy najczęściej pomijane przy modelowaniu (o tym też pamiętamy!): łuk brwiowy, grzbiet nosa (zwężanie go i nakładanie przez środek korektora), łuk kupidyna (dla uwypuklenia górnej wargi), broda (skracanie jej i nadawanie trójwymiarowości).

Perfekcyjne modelowanie twarzy wymaga oczywiście nabrania wprawy. Jeśli nabierzecie doświadczenia, zainwestujecie nieco w kosmetyki i poznacie podstawowe zasady, hollywoodzki wygląd gwarantowany.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD