Odżywki do paznokci – jak wybrać najlepsze?


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Szczególnie latem twoje dłonie i stopy powinny wyglądać idealnie. Przyznasz prawda? Nie ma to, jak perfekcyjnie wypielęgnowane paznokcie. Świetnie będą prezentowały się pokryte wystrzałowym manicurem, a idealny pedicure pozwoli, że śmiało założysz ulubione klapki czy sandały. Podstawą w pielęgnacji dłoni i stóp są odżywki do paznokci – absolutny must have w twojej kosmetyczce!

Stosuj odżywki do paznokci
Każda z nas boryka się z problemami dotyczącymi paznokci. Najczęściej narzekamy na ich łamliwość, rozdwajanie, przebarwienia, czy podłużne prążki na płytce. To wszystko bierze się głównie z niewłaściwej pielęgnacji, kontaktu z detergentami i brakiem witamin. Aby pomóc swoim paznokciom, wcale nie musisz poświęcać im zbyt wiele czasu i wydawać mnóstwa pieniędzy. Wystarczy, że będziesz stosowała odpowiednie odżywki do paznokci. Dlatego jeszcze dziś dokładnie przyjrzyj się swoim paznokciom, oceń ich stan i koniecznie kup właściwą odżywkę do ich pielęgnacji. Na www.goldenrose.pl znajdziesz odżywkę odpowiednią do twojego typu paznokci.

Moc odżywki do paznokci
Odpowiednio dobrana odżywka to podstawowy preparat stosowany do pielęgnacji kruchych, łamliwych i rozdwajających się paznokci. Jej zadaniem jest regeneracja, wzmocnienie i wzbogacenie płytki paznokcia w cenne substancje odżywcze. W swoim składzie mają najczęściej keratynę, wapń, witaminy, krzem, magnez lub żelazo. Wszystkie te składniki znacznie poprawiają kondycję paznokci, a ich regularne stosowanie wyraźnie polepszy ich wygląd. Na efekty nie będziesz musiała długo czekać. Już po kilku tygodniach stosowania preparatu twoje paznokcie będą wyglądały zdrowo, staną się mocniejsze, elastyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Pamiętaj, aby wybierać takie odżywki, które są transparentne. Należy je nakładać tak jak lakier, z tym że kilka razy w tygodniu. Taka odżywka na paznokciach może też stanowić świetną bazę odżywczo-ochronną pod lakier kolorowy.

Jeśli twoje paznokcie pokrywają prążki i nierówności, możesz delikatnie polerować płytkę miękkim pilniczkiem. Jednak najskuteczniejsze będą tu wygładzające odżywki do paznokci, które zawierająca antyutleniacze, składniki mineralne i witaminy. Preparat stosowany regularnie (co najmniej raz w tygodniu), wypełni drobne ubytki w płytce, nada jej idealną gładkość i ujednolici kolor.

Ekspert do zadań specjalnych
Masz cienkie i miękkie paznokcie? A na dodatek zażółcone i pokryte przebarwieniami? Na ratunek przyjdą ci odżywki o podwójnej zawartości kompleksu witamin oraz te, które pobudzają wzrost paznokci. Odżywki przyspieszające wzrost paznokci zawierają witaminy z grupy B i składniki mineralne w dużych stężeniach. Nakłada się je na czyste, niepomalowane paznokcie i stosuje się je raz w tygodniu. Dla zwiększenia efektu można nakładać dwie warstwy odżywki. Natomiast, aby uniknąć przebarwień na paznokciach stosuj takie odżywki do paznokci, które mają wysoką zawartość składników nabłyszczających oraz filtrów UV.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD