O tych kosmetykach mogłaś nie wiedzieć


(fot. freepik.com)

(fot. freepik.com)

Oto kilka kosmetyków, o których prawdopodobnie nie wiesz, a które mogą być bardzo przydatne podczas robienia makijażu.

Baza pod tusz do rzęs – pogrubia, wydłuża i podkręca rzęsy. Przedłuża trwałość mascary, tusz nie kruszy się i nie rozmazuje. Wytrzyma cały dzień i całą noc. Baza zawiera substancje pielęgnujące (ceramidy, woski, pantenol) dlatego można ją stosować jako odżywkę wzmacniającą do rzęs. Do wyboru mamy m.in.: Delia baza pod mascarę efekt sztucznych rzęs, Studio Secrets Professional L’Oreal Paris, Baza pod mascarę Malu Wilz, Volume Enhancing Eyelash Primer Pupa, Prep + Prime Lash MAC.

Kolejny kosmetyk to fixer – dostępny w sprayu, dzięki specjalnym składnikom sprawia, że makijaż jest trwały nawet przez kilkanaście godzin, nie rozmazuje się, jest odporny na warunki pogodowe i uszkodzenia. Przeznaczony do stosowania na wyjątkowe okazje, nie należy go stosować codziennie bo może przesuszać skórę. Jego minusem jest najczęściej zapach oraz wrażenie lekko spiętej skóry. Produkt ten jest bezbarwny, ma postać niewidzialnej mgiełki i jest bardzo wydajny. Po wykonaniu makijażu spryskujemy twarz w odległości około 30-40 cm. Pamiętamy o tym, aby zamknąć oczy. Czekamy chwilkę aż wyschnie i jesteśmy gotowe do wyjścia. Oto proponowane przez nas fixery: Inglot Makeup Fixer, Kobo Makeup Fixer Spray, Kryolan Fixer Spray, Makeup Revolution Pro Fix Spray.

Paint Stick – to kremowe podkłady w sztyfcie. Są bardzo mocno kryjące. Stosuje się je najczęściej w telewizji, aby zakryć wszelkie niedoskonałości, naczynka, sińce i przebarwienia na skórze. Nie tworzy efektu maski i smug. Często zawierają odżywcze substancje tłuszczowe, witaminy E i F oraz masło Shea. Dzięki temu, że podkłady są w sztyfcie są bardzo funkcjonalne, a szeroka gama kolorów sprawia, że możemy ich również używać w modelowaniu twarzy i części ciała. Podkłady Paint Stick są wielofunkcyjne. Jeden produkt możemy zastosować na wiele sposobów. Przykładem Paint Sticku jest: Kryolan Tv Paint Stick, Paint Stick MAC, Makeup Atelier Paris – Podkład Paint Stick.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD