Czerp radość z aktywności fizycznej. Nie ryzykuj kontuzji


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Letnie miesiące sprzyjają aktywności fizycznej. Bieganie, sporty wodne, siatkówka plażowa, jazda na rowerze, rolkach czy wracających do łask wrotkach… możliwości jest mnóstwo!

Nie od dziś wiadomo, że każda aktywność, niezależnie od pory roku, oddziałuje pozytywnie na nasze zdrowie – nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Podczas wysiłku wytwarzają się hormony szczęścia, stajemy się radośniejsi i mniej zestresowani. Regularne uprawianie sportu przyczynia się do poprawy kondycji i wydolności organizmu. Wysiłek fizyczny wpływa korzystnie na gospodarkę węglowodanową i lipidową.

Co to znaczy?
1. Obniża poziom cukru we krwi i szkodliwych lipidów np. cholesterolu LDL
2. Podwyższa dobry cholesterol
3. Przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Pamiętajmy jednak, że aktywny trening może wiązać się z negatywnymi skutkami dla zdrowia. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o regularnym uprawianiu sportu np. popularne bieganie warto skonsultować się z lekarzem i wykonać zalecone przez niego badania. Ważne jest również uzupełnianie magnezu, który przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowego, a przede wszystkim pracy serca. Musimy pamiętać, aby nie dopuścić do jego niedoborów w organizmie i odpowiednio wcześniej zadbać o profilaktykę.

Niedobór tego pierwiastka w organizmie może objawiać się bolesnymi kurczami, drętwieniem kończyn, nadmiernym męczeniem się podczas wysiłku fizycznego, a w skrajnych przypadkach zaburzeniem rytmu serca. Dlatego warto sięgnąć po MAGVIT B₆  preparat uzupełniający braki magnezu.

Kupując preparat magnezowy należy zwrócić uwagę na 3 najistotniejsze kwestie:
1. Postaw na lek, a nie suplement!
2. Zwróć uwagę na wysoką przyswajalność magnezu.
3. Wybierz preparat, którego jony magnezu wchłaniają się w jelicie cienkim.

Preparat Magvit B₆ jest lekiem OTC, dzięki czemu posiada potwierdzoną skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. To jedyny w Polsce magnez organiczny w postaci tabletek, zapewniających uwalnianie magnezu w jelicie cienkim – miejscu, gdzie jego wchłanianie jest największe. Magvit B₆ zawiera dwie substancje czynne: mleczan magnezu (sól organiczną o wysokiej przyswajalności) i pirydoksynę (wit. B₆), która zwiększa efektywność wchłaniania magnezu do krwi blisko o 40%. Połączenie magnezu z witaminą B6 tworzy zgrany duet, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości.

Sugerowana cena: 50 tab. ok. 12 zł.
Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD