Książki o wizażu


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Dla tych z was, które są głodne wiedzy na temat makijażu, chcą poznać różne techniki jego wykonywania bądź dopiero uczą się malować przygotowaliśmy zestawienie kilku książek o makijażu. Porady profesjonalistów z pewnością poszerzą waszą wiedzę o kosmetykach i odkryjecie tricki wizażystów.

MAKIJAŻ – SZTUKA PRZEMIANY – Kevyn Aucoin – autorem książki jest utalentowany amerykański wizażysta. Prezentuje przemiany gwiazd Hollywood takich jak  Julia Roberts czy Gwyneth Paltrow oraz „zwykłych” kobiet, które zaprosił do współpracy. W pierwszej części książki znajdziemy porady i pomysły, a w drugiej metamorfozy. W ostatniej trzeciej części możemy zobaczyć jak aktorki przeistaczają się dzięki makijażowi w różne postacie. Autor podaje konkretne produkty potrzebne do zrobienia danego makijażu. Książka na pewno was wciągnie, tym bardziej że przez cały czas autorowi towarzyszy poczucie humoru.

PERFEKCYJNY MAKIJAŻ – Bobbi Brown. Książka Bobbi Brown to bestseller New York Times. Zawiera ponad 200 kolorowych zdjęć, znajdziemy w niej wszystko, począwszy od informacji o prawidłowej pielęgnacji skóry do profesjonalnego nakładania kolorowych kosmetyków. Dowiemy się też co nieco o odpowiedniej diecie. Bobbi Brown jest także przewodnikiem dla osób chcących zostać perfekcyjnymi makijażystami. Zdradza jak wkroczyć do branży, stworzyć własne portfolio, jak pracować z fotografami, fotoedytorami w magazynach, projektantami mody oraz sławnymi klientami.

Teraz kolej na książki polskich autorek.

Red Lipstick Monster. TAJNIKI MAKIJAŻU. Autorką książki jest polska youtuberka, prowadząca kanał na temat makijażu i kosmetyków. Jak przyznaje, wszystkiego nauczyła się sama bez pomocy fachowców. Podaje cenne wskazówki i podaje odwołania do filmików. Książka jest ładnie wydana i zawiera dużo zdjęć. Jest napisana lekkim przyjaznym językiem. Warto mieć ją na półce.

Czwarta, ostatnia propozycja to SEKRETY MAKIJAŻU Ewy Sokólskiej. Książka zawiera 9 rozdziałów, również napisana jest prosto i przejrzyście. Dotyczy wyłącznie makijażu twarzy. Autorka w precyzyjny sposób podpowiada jak korygować kształt twarzy, oka i ust, a także jak malować rzęsy aby osiągnąć pożądany efekt. Książka sponsorowana jest przez markę Avon, a na zdjęciach zobaczymy makijaże wykonane na znanych polskich aktorkach.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD