Jak wykonać makijaż do zdjęcia?


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Jeżeli myślisz, że nie możesz być uchwycona na zdjęciach, ponieważ jesteś niefotogeniczna, to jesteś w błędzie. Stosując się do poniższych wskazówek i wykonując dobry make up będziesz wyglądała na każdej fotce świetnie.

Przede wszystkim musisz wykonać odpowiedni makijaż. Zacznij od bazy wygładzającej. Należy zadbać o koloryt cery. Podkład, który nałożysz nie może być zbyt jasny, ponieważ lampa w aparacie i tak rozjaśnia nam twarz. Powinien być w naturalnym odcieniu. Pamiętaj aby pokryć szyję i dekolt. Żeby kosmetyk bardzo dobrze rozprowadzić, najlepiej użyć gąbki lateksowej lub pędzla do podkładu. Następnie nakładamy korektor, likwidujący cienie lub inne niedoskonałości skóry. Pod oczy oraz w zagięciu płatków nosa nakładamy jasnobeżowy korektor. Użycie żółtego korektora pozwoli na zatuszowanie mocnych cieni pod oczami. Natomiast  przebarwienia w kolorze czerwonym, wypieki lub wypryski zlikwidujemy za pomocą  korektora w kolorze zielonym. Przy wyborze korektora  zastanówmy się nad jego konsystencją. Te o konsystencji kremu wybierajmy wtedy, kiedy chcemy  zatuszować dużą powierzchnię twarzy, a jeśli są to tylko np. wypryski skórne wybierzmy korektor w postaci sztyftu. Wykańczamy twarz sypkim pudrem matującym. Kolejny krok to modelowanie twarzy. Różem i bronzerem podkreślmy kości policzkowe. Róż sprawi, że twarz będzie wyglądać naturalnie i zdrowo. Jeśli chodzi o makijaż oczu i ust lepiej postawić na kosmetyki matowe lub satynowe. Perłowe, z drobinkami lub bardzo błyszczące mogą źle odbijać światło. Nie zapomnijmy dobrze wytuszować rzęs – oczy będą bardziej wyraziste.

Podczas robienia zdjęć oprócz makijażu pamiętaj o tym, aby wyprostować plecy, bez względu na to czy siedzisz czy stoisz. Będziesz wyglądać znacznie korzystniej na zdjęciu, jeśli zadbasz o dobrą posturę. Zwróć uwagę, aby odchylić ramiona do tyłu – dzięki temu twoja szyja optycznie się wydłuży. Pamiętaj, że zgarbiona sylwetka ujmuje ci atrakcyjności i pewności siebie.

Zadbaj o dobre tło. Najkorzystniej wygląda się na zdjęciach na jasnym tle. Pomaga ono rozjaśnić twarz i ułatwia aparatowi dobranie odpowiednich ustawień automatycznych. Dzięki nim twoja skóra nabierze ładnego kolorytu. Nie będzie widać na niej zaczerwienia.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD