Te składniki trzymaj od twarzy z daleka


TWARZ 213x300 Te składniki trzymaj od twarzy z daleka

(fot. materiały prasowe)

Przygotowując domowe maseczki, peelingi używamy różnych substancji, przez które nasza twarz niekoniecznie będzie wyglądać dobrze. Słuchamy się koleżanek, przeglądamy internetowe fora i przeprowadzamy na cerze eksperymenty. Oto kilka składników, które nie powinny wylądować na twarzy.

Balsam do ciała. Większość balsamów do ciała naszpikowana jest kompozycjami zapachowymi, a także zawiera mniej i gorszej jakości składniki odżywcze niż kremy do twarzy. Delikatna skóra twarzy powinna być traktowana inaczej i delikatniej. Tradycyjne balsamy do ciała nie powinny być przede wszystkim stosowane na bardzo suchą i atopową skórę – jego składniki mogą zatykać pory i powodować reakcje alergiczne.

Wazelina. Faktem jest, że wazelina świetnie sprawdza się przy suchej, atopowej skórze. Sprawia, że skóra staje się miękka i gładka, jednak zupełnie jej nie nawilża. Co więcej, tworzy warstwę nie przepuszczającą powietrza, więc zatrzymuje w skórze wszystko to, czego chciałaby się pozbyć. Wazelinę zostawmy na suche skórki wokół paznokci, skaleczenia czy drobne ranki, a na twarz nakładajmy dobre, mocno odżywcze kremy.
Cytryna. Sok z cytryny jak wiadomo jest bardzo kwaśny. Zawiera sporo witaminy C i niektóre kobiety próbują nią wybielać przebarwienia (słyszałyśmy też o takiej teorii, że maseczka z soku z cytryny świetnie działa na włosy). Otóż nie, cytryna niesamowicie wysusza i absolutnie nie można jej stosować bezpośrednio na skórę. Soki z owoców cytrusowych są także fototoksyczne, co oznacza, że podczas ekspozycji na słońce może się nasilić podrażnienie.
Pasta do zębów. Pewnie niektóre z was pamiętają, że posmarowanie krostki pastą do zębów, pozwalało ją zlikwidować. Rzeczywiście, ta metoda działa i dlatego jest tak chętnie stosowana. Należy jednak wiedzieć, że skóra po użyciu pasty ma w tym miejscu skłonność do przebarwień i blizn.
Lakier do włosów. Cóż, chyba już nic gorszego nie można zrobić swojej skórze. Po pierwsze lakier zawiera alkohol, który bardzo wysusza skórę, zatyka pory i powoduje podrażnienie. Po drugie, skóra spryskana lakierem nie ma czym oddychać i nabiera skłonności do wyprysków. Jeśli chcecie utrwalić makijaż, wybierzcie specjalnie do tego dedykowane spray’e czyli fiksery.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD