Na co zwrócić uwagę podczas wyboru gabinetu kosmetycznego?


(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Liczba gabinetów kosmetycznych i salonów piękności stale rośnie. Pojawiają się także w mniejszych miejscowościach, a ceny są coraz bardziej przystępne. Jednak nie wszystkie gabinety spełniają odpowiednie standardy. Na co zwrócić uwagę wybierając się na wizytę?

Na początku warto przejrzeć opinie internautów i poczytać jakie są ich wrażenia po zabiegach w danym salonie. Opinii szukaj na różnego rodzaju blogach, forach internetowych, fanpage’ach konkretnego gabinetu itd. Dodatkowo warto zapoznać się ze stroną internetową danego gabinetu i sprawdzić ceny zabiegów. Zobacz także galerię, czy podoba ci się wystrój wnętrza i jak wygląda sprzęt, na którym pracują tam kosmetolodzy. Jeżeli przekonały cię informacje, które do tej pory zgromadziłaś, umów się na wizytę. Podczas pierwszej wizyty nabierzesz pewności i ocenisz nie tylko wystrój, atmosferę i zakres usług, ale poznasz osobiście kosmetologa/kosmetyczkę. Z przeprowadzonego dialogu wywnioskujesz również, czy jego kompetencje są dość wysokie, aby spełnić twoje oczekiwania.

Bardzo ważne jest to, aby kosmetolog/kosmetyczka pracował w rękawiczkach, używał jednorazowych pilniczków, polerek itp., natomiast sprzęt wymagający sterylizacji (frezy, cążki, dłutka, radełka itp.) był zapakowany w „jałowych saszetkach”, specjalnie do tego przeznaczonych. Ważne jest również to aby powierzchnia gabinetu, ale także wszelkie biurka, stoliczki, blaty były zdezynfekowane. Mimo nałożonych przez kosmetyczkę rękawiczek dodatkowo powinna zadbać o ich dezynfekcję, którą należy ponowić przy każdym dotknięciu czegoś innego niż rąk klienta lub narzędzi służących do wykonywania zabiegu. Istotnym elementem jest ubiór pracowników gabinetu. Zmienne obuwie i biały fartuszek to podstawa.

Atmosfera panująca w gabinecie również odgrywa ważną rolę. Miłym gestem po wejściu do salonu jest propozycja zaparzenia herbaty, czy kawy oraz wskazanie miejsca, w którym można sobie usiąść, poczytać prasę lub broszury opisujące zabiegi przeprowadzane w salonie. Do salonu piękności wybieramy się także po to aby się zrelaksować. Zwróćmy uwagę czy zadbano, aby w salonie pojawiły się takie elementy jak relaksująca muzyka, przyjemny zapach unoszący się z kominka aromaterapeutycznego i blask świec.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD