Krem ochronny na wiatr i mróz Emolium®. Nowa formuła dla większej skuteczności


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Zimą skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Brak odpowiedniej ochrony przed wiatrem i mrozem może spotęgować ich negatywny wpływ na jej kondycję. W trosce o delikatną skórę suchą, wrażliwą i skłonną do podrażnień, marka Emolium wprowadziła nową formułę znanego i cenionego Kremu ochronnego na wiatr i mróz®. W nowej odsłonie preparat może być stosowany u dzieci już od 1.miesiąca życia.

Kosmetyki przeznaczone do stosowania zimą, powinny zawierać więcej składników tłuszczowych, dzięki którym efektywniej chronią naskórek przed mrozem i wiatrem. Wzbogacane są też często w substancje aktywne, które tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną. Zabezpiecza ona naskórek przed działaniem ujemnej temperatury i zapobiega nadmiernej utracie wody.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym (m.in. kompleks kwasów tłuszczowych omega 3 i 6, olej z pestek winogron), Krem ochronny na wiatr i mróz Emolium® tworzy delikatny film, który zapewnia natychmiastowe nawilżenie.

W połączeniu z trójglicerydami kaprylowo-kaprynowymi, które są wysokiej jakości fizjologicznym emolientem, jedocześnie uzupełnia niedobory lipidów w warstwie rogowej naskórka, zmiękcza i wzmacnia barierę naskórkową. Zastosowana w preparacie witamina A dodatkowo przeciwdziała wysuszeniu, uelastycznia, zmiękcza i odżywia suchą skórę.

Wyniki badań aparaturowych dla produktu Krem ochronny na wiatr i mróz Emolium® wykazały, że:
– krem zapewnia odpowiednią ochronę skóry przez ponad 5 h od aplikacji (po 5 h wielkość osłony ochronnej stanowiła 75% wielkości osłony określonej  po 1h od aplikacji),
– nawilżenie skóry wzrastało sukcesywnie w ciągu 5 h od aplikacji i było o 44% wyższe od nawilżenia początkowego,
– krem zapewniał trwałe i stabilne w czasie natłuszczenie skóry. Średnio w 5 h od aplikacji natłuszczenie wynosiło 75% poziomu natłuszczenia, uzyskanego po 1 h od zastosowania preparatu.

Średnia cena detaliczna: ok. 31 PLN (75 ml). Finalna cena kształtowana jest na poziomie apteki.

Składniki aktywne w Kremie ochronnym na wiatr i mróz Emolium®:
Kompleks kwasów tłuszczowych omega 3 i 6 – aktywnie wspomaga syntezę ceramidów. W skład kompleksu wchodzą:
– trójglicerydy uzupełniające lipidy,
– olej z lnicznika siewnego, zawierający 45% kwasów tłuszczowych omega 3, podnoszących odporność skóry na podrażnienia.

Olej z pestek winogron – doskonale nawilża, uelastycznia i odżywia. Ma działanie tonizujące oraz łagodzące. W jego skład wchodzą:
– NNKT, w tym kwas linolowy,
– witaminy E, A, B6, K i D,
– składniki mineralne: potas, wapń.

Doskonale przenika przez naskórek i dociera do jego głębszych warstw. Łagodzi podrażnienia i poprawia skład lipidowy skóry, przez co nawilża i zapobiega szorstkości.

Witamina A – przeciwdziała wysuszeniu, zapobiega łuszczeniu. Uelastycznia, zmiękcza i odżywia suchą skórę.

Trójglicerydy kwasów tłuszczowych: kaprylowego i kaprynowego – uzupełniają niedobory lipidów w cemencie międzykomórkowym, natłuszczają skórę i ograniczają transepidermalną utratę wody, zmniejszają ryzyko penetracji szkodliwych czynników zewnętrznych w głąb skóry.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD