Kiedy włosy są niesforne i puszą się


(fot. kosmetyczkalancut.pl)

(fot. kosmetyczkalancut.pl)

Powodów puszenia się włosów jest wiele. Przyczyną może być częste farbowanie, agresywne zabiegi chemiczne, stylizacja na gorąco, a nawet tak prozaiczne i niewinne, wydawałoby się, czynności jak częste mycie, szorowanie ręcznikiem czy intensywne rozczesywanie. Jak zatem poradzić sobie z takimi włosami?

Po pierwsze wybierz odpowiednią suszarkę, ważne aby miała funkcję suszenia włosów zimnym powietrzem oraz aby była z jonizacją, która zmniejsza elektryzowanie się włosów. Nie myj włosów codziennie. Wystarczy robić to co 2-3 dni. Naturalna wydzielina skóry głowy jest doskonałym środkiem przeciw puszeniu. Usuwając ją co dzień, przyczyniasz się do nadmiernego ich wysuszania. Sięgaj po szampony o działaniu nawilżającym. Zawarte w nich substancje nawilżające i budulcowe (ceramidy, proteiny) uszczelniają przestrzenie między łuskami włosa, dzięki czemu odzyskują one elastyczność i połysk. Zawsze pamiętaj o odżywce. Będzie uzupełniała działanie szamponu, dodatkowo wygładzając włosy, uelastyczniając je i dodając im połysku. Nie trzyj włosów szorstkim ręcznikiem – to bardzo je niszczy! Nadmiar wody usuwaj, delikatnie wygniatając miękkim i chłonnym ręcznikiem bawełnianym lub fizelinowym. Do rozczesywania włosów zamiast szczotki używaj grzebienia o szerokich zębach. Szczotkowanie włosów skutkuje wzmożonym puszeniem i rozdwajaniem się końcówek. Regularnie podcinaj włosy – jest to najskuteczniejszy sposób na powstrzymanie puszenia i pozbycie się rozdwojonych końców. Przed stylizacją rozprowadź na włosach produkt typu anti-frizz, który delikatnie je obciąży, wygładzi i zapobiegnie puszeniu. Sięgaj też po kosmetyki zawierające woski lub silikony. Nadają gładkość, poślizg i blask. Unikaj kosmetyków do stylizacji zawierających alkohol (lakierów, sprejów), które bardzo wysuszają włosy, bo powodują szybsze odparowywanie z nich wody. Na koniec sięgnij po sprej nabłyszczający, który pomoże wygładzić ostatnie fruwające wokół głowy kosmyki. Jeśli włosy są bardzo suche, możesz użyć serum wygładzającego końcówki. Staraj się nie dotykać włosów w ciągu dnia i unikaj kontaktu z fryzurą tak często, jak to tylko możliwe.

Teraz już wiesz jak poradzić sobie z nieposłusznymi włosami. Być może nie będziesz pamiętała aby stosować wszystkie te triki, ale już zastosowanie kilku z tych porad zmniejszy puszenie się włosów.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD