Mumomega to, co niezbędne


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Zdrowa kobieta w ciąży, dzięki właściwej diecie w sposób naturalny przekazuje dziecku witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju. Problemem może być jednak dostarczenie odpowiedniej ilości zalecanego przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne kwasu tłuszczowego DHA, który obecny jest głównie w tłustych rybach morskich. Mumomega to bezpieczna suplementacja DHA, wolna od szkodliwych zanieczyszczeń, toksyn i dodatków chemicznych.

Mumomega to pewność, że zalecany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu i wzroku, kwas DHA przyniesie obiecane korzyści dla matki i dziecka.

Mumomega to jedyny naturalny preparat na polskim rynku dla kobiet w ciąży i karmiących, który posiada potwierdzoną w badaniu klinicznym wchłanialność DHA przez organizm matki i dziecka oraz gwarantuje właściwe przemiany metaboliczne dzięki zbilansowanemu połączeniu aż 4 wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Mumomega to pierwszy naturalny preparat z kwasami tłuszczowymi dla kobiet w ciąży i karmiących, który  uzyskał Pozytywną Opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Wielonienasycony kwas tłuszczowy omega-3 DHA ma niekwestionowaną pozycję w zaleceniach suplementacji dla kobiet w ciąży. DHA odpowiada za właściwy rozwój mózgu i wzroku płodu i niemowlęcia. Jego stosowanie rekomendowane jest już w okresie planowania ciąży i powinno trwać nawet po zakończeniu okresu karmienia piersią w celu uzupełnienia zapasów DHA u kobiety. Niemniej jednak istotne jest, czy dostarczany DHA jest rzeczywiście wchłaniany przez organizm matki i czy aktywnie jest przekazywany dziecku.

W badaniu klinicznym udowodniono, że Mumomega przyjmowana w ciąży dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, o czym świadczy podniesienie poziomów DHA w surowicy krwi w grupie kobiet w ciąży przyjmującej Mumomega, przy braku zmiany bądź spadku w grupie kobiet w ciąży przyjmującej preparat nieaktywny (placebo). DHA z Mumomega dobrze penetruje przez barierę łożyskową (tu bardzo ważną rolę odgrywa kwas tłuszczowy omega-3 EPA wspomagający transport), o czym świadczy znacząco wyższy poziom DHA w krwi pępowinowej u dzieci kobiet przyjmujących Mumomega.

Dodatkowo Mumomega zawiera nie tylko DHA, ale w jej skład wchodzą 4 wielonienasycone kwasy tłuszczowe: omega-3: DHA, EPA oraz omega-6: GLA i AA. Taki skład pozwala zabezpieczyć równowagę metaboliczną. Podawanie samego DHA może być niewystarczające do zapewnienia odpowiednich korzyści dla płodu ze względu na możliwe zaburzenia tej równowagi.

Standard farmaceutyczny gwarancją jakości i bezpieczeństwa
W sprawach jakości i bezpieczeństwa nie idziemy na kompromisy. Podczas procesu produkcji upewniamy się, że olej nie zawiera żadnych substancji toksycznych i nie stanowi zagrożenia ani dla matki ani dla dziecka. Analizy w niezależnym laboratorium potwierdzają, że każda seria Mumomega w pełni spełnia kryteria UE/WHO, ograniczając tym możliwość obecności toksyn takich jak dioksyny, PCB czy rtęć.

Naturalność i czystość
Oleje stosowane w suplemencie diety Mumomega są niekwestionowanej czystości. Kwasy omega-3 pochodzą z przygotowanego według standardów farmaceutycznych oleju z ryb morskich. Olej ten składa się w 70% z kwasów tłuszczowych omega-3, głównie DHA. Źródłem oleju jest tuńczyk z czystych mórz południowych (okolice Chile), który zawiera szczególnie duże ilości DHA. Olej charakteryzuje się również podwyższonym poziomem omega-6 AA.

Kwasy omega-6 pochodzą ze specjalnie wyselekcjonowanego oleju z wiesiołka dwuletniego. Olej z wiesiołka jest źródłem najłatwiej biodostępnego GLA. Dla przykładu aktywność biologiczna GLA z wiesiołka jest 7 razy wyższa od GLA z ogórecznika. Wiesiołek wykorzystywany przy produkcji Mumomega, rośnie w uprawie organicznej, co zapewnia naturalny olej z gwarancją braku jakichkolwiek sztucznych środków chemicznych i pestycydów.

Kwasy tłuszczowe w Mumomega są w naturalnej formie trójglicerydów, suplement nie zawiera form syntetycznych kwasów tłuszczowych. Badania wskazują, że kwasy tłuszczowe dostarczane w swojej naturalnej formie mają większą dostępność biologiczną niż formy przetworzone bądź syntetyczne, co pozwala na uzyskanie maksymalnej skuteczności i wchłaniania.

Brak sztucznych dodatków
W skład suplementu diety Mumomega wchodzą tylko wielonienasycone kwasy tłuszczowe i antyutleniacz naturalnego pochodzenia (witamina E z soi niemodyfikowanej genetycznie). Produkt nie zawiera żadnych dodatków smakowych, środków barwiących lub sztucznych składników.

Skład Mumomega:
– Olej z ryb morskich o wysokiej zawartości DHA
– Olej z wiesiołka
– Przeciwutleniacz – witamina E (jako D-alfa tokoferol uzyskany z soi)
– Kapsułka: żelatyna, glicerol, woda

Jedna kapsułka (dzienna porcja) dostarcza:
– Omega-3~
DHA – 300mg
EPA – 42mg
– Omega-6
GLA – 15mg
AA – 8,4mg
– Witamina E – 2,8 mg (28% zalecanego dziennego spożycia)

Mumomega nie zawiera:
– sztucznych aromatów
– sztucznych barwników
– środków konserwujących
– substancji słodzących

Wskazania do stosowania:
– Przed zapłodnieniem: Na 3 miesiące przed planowaną ciążą w celu zbudowania puli zapasów kwasów tłuszczowych.
– W okresie ciąży i laktacji: W celu zapewnienia odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych kobiecie oraz rozwijającemu się płodowi i niemowlęciu.
– Po zakończeniu karmienia piersią: Przez okres 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią w celu uzupełnienia możliwych niedoborów kwasów tłuszczowych powstałych u kobiety w wyniku ciąży i laktacji.

Sposób stosowania: jedna kapsułka dziennie podczas posiłku
Cena w aptece: 30 kapsułek ok. 59 zł.

3 komentarze

  1. Iga pisze:

    Teraz coraz więcej kobiet w ciąży od jej początku stosuje kwasy omega 3. Mi lekarz właśnie polecił mumomegę ponieważ mają certyfikat Towarzystwa ginekologicznego i są bardzo dobrze przyswajane przez organizm i dostarczane dziecku. Dlatego właśnie je kupiłam, a moje wyniki są super i bardzo dobrze się czuje. Także je polecam

  2. Alexandra pisze:

    Mumomegę polecam każdej mamie ciężarnej także karmiącej, która rozumie potrzebę łykania kwasów omega3,6 DHA. Same kapsułki łatwo się łyka. Bardzo dużo naczytałam się pozytywnych opinii na temat działania kwasów tłuszczowych DHA, a mumomega są bardzo dobrze przyswajane przez organizm

  3. Lola pisze:

    Z kapsułek mumomega także jestem zadowolona, dobrze się czuje, a i sumienie mam czyste, ze dostarczam mojemu maluchowi niezbędnych do rozwoju tłuszczy omega również będę kontynuować ich łykanie w trakcie laktacji. Także polecam

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD