Wygoda, a okres – czy stringi są wtedy odpowiednie?


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Arystoteles uważał, że wzrok miesiączkującej kobiety może stępić ostre narzędzia, a każda osoba, na którą spojrzy zostanie zaczarowana. Na podobnych teoriach i zabobonach opierało się wiele dawnych ludów i filozofów. Z powodu swoich dolegliwości kobiety były zepchnięte na margines życia społecznego. Dziś na szczęście nikt już nie piętnuje miesiączki, a kobiety mają znacznie większe pole do popisu jeśli chodzi o zabezpieczenie się w te trudne dni.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Kinga

Bielizna damska dawniej i dziś
Współczesnym kobietom może się to wydawać niepojęte, ale dawniej kobiety nie nosiły majtek. Pierwsze, sięgające kolan pantalony pojawiły się dopiero w XVI wieku i były atrybutem kurtyzan. Kościół zabronił ich noszenia uznając je za element grzeszny i gorszący. Przez długi czas pantalony były ubiorem jedynie dla służących, choć niektóre kobiety z wyższych sfer zakładały je do jazdy konnej, dzięki czemu podwijająca się suknia nie odsłaniała zbyt wiele.

Bielizna damska wkupiła się ostatecznie w łaski dopiero sto lat później. Zaczęły pojawiać się pierwsze modele majtek, które miały ułatwić kobietom codzienną higienę. Były to często same nogawki, które przywiązywało się pasem lub majtki z klapką z tyłu zapinaną na guziki. Gdy dozwolona długość damskich sukien zaczęła się skracać, sięgające przed kolano majtki przestały wyglądać estetycznie.

Zaczęto je sukcesywnie redukować i stosować do ich szycia bardziej ekskluzywne materiały i koronki. Prawdziwą rewolucją i ostatnim etapem zmniejszania objętości majtek były stringi, na punkcie których kobiety wprost oszalały.

Kiedy nie było podpasek…
Kobiety bardzo długo musiały radzić sobie same z miesięcznym krwawieniem. Przemysł kosmetyczny nie odpowiadał na ich potrzeby, dlatego zmuszone były samodzielnie przygotowywać sobie zabezpieczenie na trudne dni. Pierwsze wzmianki o używaniu w tym celu opatrunkowego płótna pojawiły się już w starożytnym Egipcie. Kobiety w oparciu o różne dostępne materiały konstruowały dla siebie podpaski, które były oczywiście wielokrotnego użytku.

Jednak najbiedniejsza warstwa społeczna nie mogła sobie pozwolić na takie wydatki. Bielizna damska również nie była tak powszechnie dostępna jak obecnie. Kobiety z klasy średniej aż do początków XX wieku szyły dla siebie prowizoryczne majtki. Wiele pracujących na roli kobiet w ogóle ich nie nosiło i w żaden sposób nie tamowało miesięcznego krwawienia.

Taki stan trwał aż do 1890 roku kiedy to na rynku pojawiły się pierwsze środki higieniczne dla pań. Nie każdego było stać na używanie jednorazowych podpasek i kobiety z niższych warstw społecznych w dalszym ciągu produkowały je samodzielnie. Dopóki nie wprowadzono w powszechny obieg jednorazowych wyrobów kobiety nie miały łatwego życia.

Stringi – czy są wygodne?
Zaprojektowane w 1974 przez Rudiego Gernriecha porwały serca milionów kobiet na całym świecie. Do dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem pań. Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez swoich ulubionych, skąpych majtek. Bawełniane, luźne modele już dawno odeszły w niepamięć. Wiele kobiet ma jednak wątpliwości czy stringi można nosić podczas okresu i czy są w ogóle wygodne? Odpowiedź brzmi: tak.

Dobrze zaprojektowane majtki są komfortowe w noszeniu i można nimi z powodzeniem zastąpić inne, niezbyt kuszące modele, które przez wiele kobiet jest stosowanych na czas miesiączki. Jak wiadomo okres wiąże się z niezbyt dobrym samopoczuciem nie tylko fizycznym, ale też psychicznym. Seksowna bielizna damska skutecznie może poprawić humor i poczuć się lepiej w swojej skórze nawet podczas okresu.

Obecnie nie trzeba się już martwić ani o dostępność majtek ani środków higieny osobistej. Panie mogą dowolnie przebierać w modelach i rodzajach bielizny. Zabezpieczenie się od miesięcznego krwawienia również nigdy nie było prostsze. Podpaski to nie jest najlepszy pomysł jeżeli kobieta chce założyć stringi. Jeśli natomiast sięgnie po tampony to założenie ich nie będzie stanowiło już żadnego problemu. Wszystko zależy od gustu i preferencji, jednak najważniejsze jest to, że w tej kwestii nie ma już żadnych ograniczeń.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD