Dieta – zacznij jeszcze przed Nowym Rokiem


(fot. pixabay.com)

Nowy rok – nowe postanowienia. Czy ty również już zaczęłaś tworzyć w głowie listę rzeczy, które zmienisz w nadchodzącym roku? Jeśli tak, to błąd. Po co czekać na jutro, skoro można zacząć dziś?

Grudzień to czas na refleksje i moment, kiedy wiele z nas orientuje się, co chciałoby zmienić w swoim życiu oraz postępowaniu. Dla jednych jest to rzucenie palenia, zmniejszenie ilości spożywanych słodyczy, czy nauka nowego języka. Co roku miliardy ludzi na całym świecie dochodzi do wniosku, że to właśnie Nowy Rok jest świetnym momentem aby swoje plany wprowadzić w życie.

Ty już również wiesz, co chcesz w sobie zmienić. Nowy rok – nowa ty, czyli czas na dietę, sport oraz zestaw modnych ciuchów na siłownię. Plan z założenia brzmi naprawdę nieźle, jednak skoro jeszcze nie zaczęłaś, nie będzie to dla ciebie łatwe. Prawdopodobnie próbowałaś już wiele razy i każdorazowo kończyło się to fiaskiem.

„Słomiany zapał”. Brzmi znajomo? Jeśli ty również masz problemy z utrzymaniem motywacji, tym bardziej nie powinnaś czekać ze zmianami do stycznia. Może się wydawać, że to przecież już tak blisko i teraz równie dobrze możesz poczekać, jednak prawda jest inna. Czas pożegnać się z prokrastybnacją i ciągłym szukaniem wymówek. Nawet jeden dzień może zmienić wiele! Teraz masz motywację, teraz czujesz potrzebę zmian, więc zmień wszystko już teraz! Nie od Nowego Roku, nie za godzinę, nie za pięć minut. Teraz. Odłóż puszkę coli do lodówki, wyrzuć resztkę słonych paluszków do kosza i zmień swój sposób myślenia. Zmień siebie. Małymi kroczkami, ale od tej sekundy. Nie masz karnetu na siłownię? Nie szkodzi. Poćwicz tego wieczoru w domu z filmikami, których pełno w internecie. Zamień planowane wino na wodę z cytryną i bądź dumna z tego, że nie odkładasz swojego zdrowia na później. Nie pakuj sobie do ust wszystkiego, co wygląda smacznie podczas sylwestrowej zabawy. Będzie ci lżej, nie wydmie cię i odliczając będziesz wiedzieć, że to jeszcze ten rok miał w sobie ostatni dobry akcent: to przecież jeszcze w nim postanowiłaś żyć inaczej.

Są tylko dwa dni, w które nie da się czegoś zmienić: wczoraj i jutro. Działaj dzisiaj.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD