Nie żyje słynna księżniczka Leia


(fot. materiały prasowe)

Słynna aktorka, znana z roli księżniczki Lei z „Gwiezdnych Wojen” 23 grudnia dostała ataku serca. Zmarła 27 grudnia w szpitalu w Los Angeles. Dzień później zmarła jej matka – Debbie Reynolds.

Jak się okazuje, Carrie Fisher przez długie lata była uzależniona od alkoholu i narkotyków. Żyła z chorobą dwubiegunową.

Wraz z jej śmiercią zaczęły pojawiać się pytania o dalsze losy „Gwiezdnych Wojen”. Podobno aktorka zdążyła nakręcić wszystkie sceny do ósmej części, której premiera planowana jest na końcówkę 2017 roku.

Aktorka podpisała kontrakt na trzy filmy z cyklu. Na wypadek, gdyby nie mogła wystąpić we wszystkich, Disney ubezpieczył się na 41 mln dolarów (ok. 171 mln zł). To jedno z największych odszkodowań za zgon. Według doniesień „The Independent” brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe Lloyd’s of London, gdzie Disney wykupił polisę, najprawdopodobniej wypłaci tę sumę, bo śmierć aktorki oznacza niezrealizowanie kontraktu.

Carrie w 1973 roku na Broadwayu zadebiutowała rolą tancerki-chórzystki w musicalu „Irene”, wystawionym w Minskoff Theatre. Występowała także na scenie na Florydzie w sztuce „No No, Nanette” (1976) jako tytułowa Nanette, w nowojorskim Princess Theatre w musicalu „Censored Scenes from King Kong” (1980) jako Iris i „Agnes od Boga” („Agnes of God”, 1982) w Music Box Theatre w Nowym Jorku jako zakonnica Agnes. W 1975 roku dostała pierwszą rolę na dużym ekranie w komedii romantycznej Hala Ashby’ego „Szampon”. Dwa lata później stała się znana z roli księżniczki Lei w pierwszej trylogii George’a Lucasa „Gwiezdnych Wojen” (części IV–VI). Miała wtedy zaledwie 19 lat.

Została laureatką Los Angeles Pen Award za debiut książkowy. Na podstawie jej autobiograficznej książki „Postcards from the Edge” w 1990 roku został zrealizowany film „Pocztówki znad krawędzi” z Meryl Streep i Shirley MacLaine w rolach głównych. W filmie ukazano historię rywalizacji pomiędzy Carrie a jej matką, Debbie Reynolds.

16 sierpnia 1983 poślubiła muzyka Paula Simona, jednak kilka miesięcy potem, w 1984 roku, rozwiedli się. W wieku 28 lat zakończyła kurację odwykową. W latach 1991–1994 była w nieformalnym związku z agentem Bryanem Lourdem, z którym miała córkę Billie Catherine (ur. 17 lipca 1992 w Los Angeles). W 1997 roku przeszła załamanie nerwowe.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD