Alvaro Soler zaskoczył polskich fanów


(fot. materiały prasowe)

Alvaro Soler, który podbił serca fanów na całym świecie, zaprosił do współpracy polską piosenkarkę, kompozytorkę i autorkę tekstów – Monikę Lewczuk. Artyści razem nagrali piosenkę „Libre”.

Teledysk do utworu został nakręcony przez Annę Powierżę w Berlinie. Polskojęzyczne fragmenty są autorstwa Sarsy, która już wcześniej współpracowała z Lewczuk. Piosenka była ogromnym zaskoczeniem dla polskich fanów. Nic dziwnego, że szybko stała się hitem. Monika tak wspomina współpracę z Alvaro: „to genialna muzyczna przygoda, ale też ogromna przyjemność, ponieważ już podczas pierwszego spotkania okazało się, że jest on osobą niesamowicie pozytywną i otwartą!” – wspomina Polka.

Alvaro Soler rozpoczął solową karierę w 2014 roku, wcześniej był członkiem zespołu Escapist. W 2015 roku artysta wydał swój debiutancki singiel „El mismo sol”, który niedługo po premierze zyskał ogromną popularność zajmując 1. miejsca list przebojów między innymi we Włoszech i Szwajcarii. 26 czerwca tego samego roku ukazał się debiutancki album „Eterno Agosto”. W 2016 roku pojawiła się reedycja płyty zawierająca dodatkowo utwory „Sofia”, „Animal” i „Libre”. Ten ostatni został nagrany w trzech wersjach, z wokalistkami z trzech krajów: Polski, Meksyku i Włoch. W tym roku Hiszpan odwiedzi nasz kraj w ramach europejskiej trasy koncertowej. Będzie go można zobaczyć na trzech koncertach:  w Gdańsku (15.02), Warszawie (16.02) i Poznaniu (17.02).

Monika Lewczuk swoją karierę rozpoczęła w modelingu. W roku 2009 została Miss Mazowsza, a w finale Miss Polski otrzymała tytuł I wicemiss. Dwa lata później reprezentowała Polskę w międzynarodowym konkursie piękności Miss Supranational 2011, którego została zwyciężczynią. W 2014 roku wzięła udział w 5. edycji programu „The Voice of Poland”, kwalifikując się do drużyny Marka Piekarczyka. Dotarła do etapu bitew. Po programie nawiązała współpracę z wytwórnią Universal Music Polska. Pod koniec roku zasiadła w jury podczas międzynarodowego konkursu piękności Miss Supranational 2014. W lipcu 2015 został wydany jej debiutancki singel „#Tam tam”, który wokalistka napisała i skomponowała we współpracy z Sarsą (tekst) oraz Rafałem Malickim (muzyka). Kompozycja znalazła się na 33. miejscu na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych i uzyskała status złotej płyty za sprzedaż w nakładzie przekraczającym 10 tysięcy kopii.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD