W piżamie na wybieg i na przyjęcie


(fot. vice.com)

Piżama na pokazie mody? To nie szaleństwo czy ekstrawagancja, ale trend, który królował wiosną ubiegłego roku i powraca ponownie w tym sezonie.

W zeszłym roku Thakoon i Alexander Wang wysłali na wybieg modelki ubrane od stóp do głów w zestawy piżamowe. Derek Rose połączył stroje nocne z jaskrawym makijażem i czerwonymi sandałami. Bodas ciekawie zestawił górę od piżamy z szerokimi spodniami i powłóczystymi spódniczkami. Nawet marka H&M zaproponowała w ubiegłorocznej kolekcji zestawy składające się z pozornie nieprzystających do siebie, pasiastych części garderoby.

W styczniu bieżącego roku piżamy przywrócił wybiegom mody brytyjski projektant Per Götesson w trakcie London Fashion Week Men’s 2017. Palta noszone przez modeli przypominały płaszcze kąpielowe, szerokie spodnie były zebrane w pasie za pomocą sznurków do ściągania, a całość dopełniały krzywo zapięte i pomięte koszule od piżamy. Projektant sięgnął też po podkoszulki z lycry, nonszalanckie jeansy i tradycyjną, szkocką kratę. Wszystkie te elementy stworzyły atmosferę intymności i zmysłowości.

Projektanci udowadniają, że piżama to nie tylko strój, w jakim można się pokazać jedynie w sypialni. Połączony z odpowiednimi dodatkami, na przykład z jeansami, skórzaną spódnicą, wysokimi obcasami, wyrazistym makijażem oraz elegancką biżuterią, może wyglądać bardzo efektownie także na wieczornym przyjęciu.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD