Wiemy, kto ubrał Melanię Trump na inaugurację prezydencką


(fot. materiały prasowe)

O projektowaniu dla Melanii Trump zrobiło się głośno, za sprawą Sophie Theallet, która publicznie wyznała, że nie zamierza udostępniać swoich projektów przyszłej Pierwszej Damie. Za przykładem projektantki poszło wielu innych kreatorów. Na szczęście znalazł się śmiałek, który z przyjemnością przygotował kreację na ten wielki dla USA dzień.

Zaprzysiężenie Donalda Trumpa na 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych odbyło się w miniony piątek. Był to ważny dzień nie tylko dla polityka, ale również dla jego żony. O jej garderobie mówiło się dużo od ogłoszenia wyników wyborów. Wielu projektantów ze względu na odmienne poglądy polityczne odmówiło jej współpracy. Sama Melania nie zabrała głosu w tej sprawie. Podczas kampanii wybierała stroje z własnej garderoby.

Jak donosił WWD o wygląd nowej Pierwszej Damy podczas inauguracji miał zadbać duet Ralph Lauren i Karl Lagerfeld. Obaj panowie wychodzą z założenia, że projektowanie dla polityków lub ich partnerek nie powinno wiązać się z deklaracją poglądów politycznych. Mieli oni przygotować dwie kreacje: na dzień i na wieczór. Na te propozycje czekała cała branża modowa. Niestety, Melania Trump na zaprzysiężeniu wystąpiła tylko w kreacji Ralpha Laurena. Powodem tej decyzji mógł być brak doświadczenia w projektowaniu dla ludzi ze świata polityki Karla Lagerfelda. Dla porównania projekty Ralpha Laurena nosiły m.in.: Hilary Clinton, Michelle Obama.

Projektant dla Pierwszej Damy przygotował niebieską garsonkę z bardzo charakterystycznym kołnierzem. Dodatkami były skórzane rękawiczki i szpilki w tym samym odcieniu niebieskiego. Wielu dziennikarzy modowych doszukało się inspiracji słynnym kostiumem Jackie Kennedy – ikony amerykańskiego stylu.

Na bal inauguracyjny Pierwsza Dama wybrała długą, białą suknię projektu Hervé Pierre. Sukienka odkrywała ramiona oraz podkreślała talię czerwonym paskiem.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD