Alexandra Shulman odchodzi z brytyjskiego „Vogue”


(fot. materiały prasowe)

Redaktor naczelna brytyjskiej „biblii” mody po 25 latach pracy rezygnuje z posady. Póki, co nie wiadomo, kto zajmie jej rolę.

Alexandra Shulman jest uznawana za jedną z najbardziej wpływowych naczelnych pism modowych. Obowiązki naczelnej pełniła przez 25 lat. Jest to najdłuższy staż w historii brytyjskiego magazynu. Swoją karierę dziennikarską rozpoczęła pracując dla Tatler. Następnie jej teksty drukowano w The Sunday Telegraph oraz GQ, gdzie w 1990 roku została redaktorem naczelnym. Na stanowisko redaktor naczelnej brytyjskiego „Vogue” powołano ją w 1992 roku. Od tego czasu Shulman udoskonaliła magazyn. Wprowadziła wszystkie kanały cyfrowe i zwiększyła nakład czasopisma o ponad milion czytelników. To dzięki niej na okładkach pojawiły się gwiazdy światowego formatu, utalentowane aktorki, piosenkarki oraz Księżna Cambrige – Kate Middleton. Warto przypomnieć, że to Alexandra Shulman nadzorowała szereg imprez, zorganizowanych z okazji stulecia magazynu (w tym wystawy w londyńskiej National Portrait Gallery oraz produkcji filmu dokumentalnego dla BBC).

Redaktorka przyznała, że okres spędzony w magazynie był dla niej niewątpliwie fascynujący i użyteczny. Swoją decyzję argumentowała chęcią „zaznania” innego życia niż to w „Vogue”.

Nad tą decyzją ubolewają nie tylko jej fani. O pożegnaniu tak wspaniałej redaktorki nie myśleli również brytyjscy dyrektorzy Condé Nast (Nicholas Coleridge i Jonathan Newhouse). Póki, co nie ogłoszono decyzji, kto zastąpi Shulman. Spekuluje się, że nową naczelną zostanie jej koleżanka po fachu – Sarah Harris.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD