Baśniowy pokaz Diora


(fot. materiały prasowe)

W Paryżu trwają właśnie pokazy haute couture. Na wybiegach możemy zobaczyć najdroższe suknie wykonane z najlepszych materiałów. W poniedziałek swoją prezentację miał dom mody Dior. Zobacz, co przygotowała nowa projektantka marki.

Maria Grazia Chiuri przygotowała swoją pierwszą kolekcję haute couture wiosna-lato 2017 dla Diora. Trzeba zaznaczyć, że jest to pierwsza kobieta, która przejęła stery francuskiego domu mody.

Pokaz odbył się w na terenie Musée Rodin, które przemieniło się w baśniowy świat marzeń. Wybieg pokryty mchem przypominał leśny labirynt. Wokół rozstawiono krzewy i drzewa, zaś z sufitu zwisały kolorowe wstążki i lampki.
Kolekcja przygotowana przez Chiuri jest bardzo romantyczna, wręcz bajkowa. Dominują tiulowe, rozkloszowane suknie z wyraźnie podkreśloną talią. Modelki przypominały księżniczki z bajek lub morskie nimfy. Pierwsze projekty były dość stonowane. Składały się z rozkloszowanych spódnic oraz żakietów z kapturami. Kolejne sylwetki były już bardziej dziewczęce. Zdobne suknie przypominały kształtem odwróconego tulipana. Najbardziej odważne były ostatnie projekty. Sukienki posiadały głębokie dekolty oraz wiele przeźroczystości.

Wszystkie stylizacje dopełniała okazała biżuteria oraz ciekawe nakrycia głowy. Modelki miały na sobie sielskie wianki, pióropusze oraz naszyjniki przypominające gałązki drzew. Pojawił się również uwielbiany przez projektantkę motyw gwiazdy. Tym razem przemycono go w makijażu. Wizażyści, wykonując dość chłodny makijaż ozdobili go małymi gwiazdkami wokół oczu.

W pokazie nie mogło zabraknąć polskich modelek. Po porośniętym mchem wybiegu szły, aż cztery Polki – Alicja Tubilewicz, Michalina Gutknecht, Maria Zakrzewska oraz Paulina Frankowska.

Relację z pokazu na oficjalnym Instagramie Diora prowadziła jedna z najpopularniejszych blogerek modowych – Chiara Ferragni.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD