Kolekcja, która łączy ponad podziałami politycznymi


(fot. materiały prasowe)

Estetykę Everlane możemy określić w kilku słowach, jako: minimalistyczną, zasadniczą i nowoczesną. Jednakże w najnowszej kolekcji, marka przyjęła zupełnie nowe podejście, kierując do odbiorców śmiałe i bezpośrednie hasło: „Ty jesteś człowiekiem, ja jestem człowiekiem, wszyscy jesteśmy ludźmi!”.

Kolekcja 100% Human powstała w odpowiedzi na ostatnie społeczne niepokoje, polityczne napięcia i kontrowersyjne wybory, które pokazują niezwykle wyraźny podział społeczeństwa. Ubrania pokazują, że możemy różnić się poglądami politycznymi czy priorytetami, ale nie oznacza to, że powinniśmy być podzieleni. Projektanci zachęcają, by w tym roku odłożyć na bok uprzedzenia i uczcić bycie człowiekiem w 100%.

Za każdą sztukę sprzedanej odzieży (kolekcja obejmuje podkoszulki i bluzy w czerni, szarości i bieli ozdobione umieszczonym na przodzie napisem „100% Human”) trzeba będzie zapłacić od 22 do 50 dolarów. 5 dolarów z każdego egzemplarza zostanie jednak ofiarowane na cele Amerykańskiej Unii Swobód Obywatelskich (ACLU), organizacji, która od prawie 100 lat broni praw społecznych zagwarantowanych przez Konstytucję Stanów Zjednoczonych.

Kolekcja mogłaby również znaleźć odniesienie do polskich realiów i współczesnej sytuacji politycznej. Pomimo rozbieżnych poglądów napędzających wzajemną niechęć, pamiętajmy: „We all are human”!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD