Polka otworzyła pokaz Valentino


(fot. materiały prasowe)

Pierpaolo Piccioli zaprojektował swoją pierwszą kolekcję haute couture dla włoskiego domu mody Valentino. Modelką, która otworzyła jego pokaz była Polka – Ola Dutka.

Polskie modelki podbijają świat mody. Angażowane są do pokazów najlepszych marek. W ostatnim tygodniu można było je zobaczyć m.in.: w pokazach Chanel i Diora. Jedną z nich jest wschodząca gwiazda modelingu – Aleksandra Dutka.

Ola Dutka to podopieczna New Age Models, gdzie trafiła niespełna pół roku temu, za sprawą scouta Marcina Kossakowskiego. Ma 16 lat i niebanalną urodę. Szlifu modelki uczyła się m.in. na wybiegu Macieja Zienia. Teraz przyszedł czas na najbardziej prestiżowe pokazy. To właśnie Ola zaprezentowała pierwszą sylwetkę kolekcji Valentino haute couture na sezon wiosna-lato 2017.

Piccioli swoją kolekcją przeniósł nas do starożytnej Grecji. Sylwetki inspirowane były ubraniami Greczynek oraz architekturą antyczną. Dominowały długie, plisowane suknie, przypinające tuniki greckich boginek. Oprócz tego na wybiegu można było zobaczyć komplety złożone z długich marynarek i rozkloszowanych spodni. W kolekcji dominują jasne kolory (odcienie bieli, pudrowy róż, pastelowa mięta). Okazjonalnie pojawiły się projekty w kolorze czerwieni i fuksji.

Aleksandra Dutka nie była jedyną Polką, która pojawiła się na wybiegu Valentino. Oprócz niej po wybiegu szły: Maria Zakrzewska, Paulina Frankowska oraz Michalina Gutknecht, która zamknęła pokaz.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD