Lokówka automatyczna – jak to działa?


(fot. materiały prasowe)

Przygotowanie fryzury pełnej loków wcale nie musi być takie trudne. Teraz, gdy do dyspozycji mamy takie urządzenia jak lokówki automatyczne, każda z nas może bez wysiłku przyszykować je samodzielnie. Jak to możliwe?

Lokówki automatyczne dostępne są dopiero od niedawna, ale już teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem kobiet. To interesująca alternatywa dla pań, które marzą o pięknych lokach. Lokówki tego rodzaju mają inną konstrukcję niż te tradycyjne, a także są znacznie łatwiejsze w używaniu i bezpieczniejsze.

Głównym elementem odpowiedzialnym za kręcenie włosów jest specjalna komora z wałkiem, na który nawijane są włosy – nie trzeba nawijać ich samodzielnie, ponieważ wystarczy tylko nacisnąć przycisk, a silniczek samoczynnie nakręci włosy. W lokówkach tego rodzaju stosuje się bezszczotkowe silniki, które pozwalają na pracę w każdą stronę – loki można wobec tego kręcić w lewo, w prawo oraz w obie strony naprzemiennie.

Każda dobra lokówka automatyczna jest wyposażona też w regulację temperatury i stopnia skręcenia loków, dlatego można dzięki niej przygotować różnego rodzaju loki. Najczęściej temperaturę można ustalić w przedziale od 150 do 210 stopni Celsjusza, a także można wybrać kilka czasów stylizacji, na przykład 8, 10 lub 12 sekund. Wtedy, gdy wybierze się krótszy czas stylizacji i mniejszą temperaturę, loki są luźniejsze, natomiast większa temperatura i dłuższa stylizacja to loki mocniej skręcone. Wtedy, gdy użytkowniczka lokówki ma włosy grubsze, wtedy też może zastosować mocniejsze parametry, ponieważ niższa temperatura i krótszy czas może nie dać odpowiedniego efektu.

Korzystanie z lokówki automatycznej jest bardzo proste. Nie trzeba specjalnie trzymać urządzenia, aby otrzymać loki o podobnym skręcie, nie trzeba też obawiać się o bezpieczeństwo włosów, ponieważ lokówka sama informuje o zakończeniu stylizacji. Nie ma też ryzyka poparzenia palców czy skóry głowy.

Cena lokówki automatycznej wynosi od około 200 do nawet 500 złotych w przypadku bardziej profesjonalnych urządzeń.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD