Top 5 najbardziej znane polskie rodzeństwa w show biznesie


(fot. pudelek.pl)

Talent często bywa rodzinny. Zdarza się, że rodzeństwo, które wychowało się razem, w przyszłości wybrało tę samą drogę. Niemal każdy jest w stanie wymienić kilka nazwisk znanych osób, które są ze sobą spokrewnione. Oto zestawienie najbardziej popularnych braci i sióstr w polskim show-biznesie.

5. Justyna i Magda Steczkowskie

Wychowały się w dużej rodzinie. Mają jeszcze cztery siostry i trzech braci. Obie łączy miłość do muzyki.  

Justyna jest o trzy lata starsza od Magdy. Śpiewała w zespołach rockowych Agressiva 69, Wańka Wstańka, Revolutio Cordis, a także jazzowych z własną grupą Shoco i Duet. Laureatka wielu wyróżnień i nagród muzycznych, w tym m.in.: 6 Fryderyków, 2 Wiktorów, Róży Gali oraz Bursztynowego Słowika. Wokalistka ma w dorobku artystycznym 16 studyjnych albumów, 300 piosenek, około 40 teledysków oraz kilka tysięcy zagranych koncertów.

Magda W roku 2001 roku wraz z Piotrem Królikiem, utworzyła zespół Indigo. We wrześniu 2003 grupa wydała debiutancką płytę Ultrakolor. 23 października 2009 miała miejsce premiera płyty Cuda. Pierwszym singlem jest utwór „Pewnie dlatego”. 24 lutego 2012 ukazała się trzecia płyta zespołu Pełnia. W 2014 roku Steczkowska wzięła udział w II edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym zajęła szóste miejsce.

(fot. plotek.pl)

4. Sonia i Maja Bohosiewicz
Pomiędzy siostrami jest aż 15 lat różnicy. Obie wybrały tę samą drogę zawodową. Starsza z nich, Sonia, zagrała w filmie „Rezerwat”, „Kac Wawa”, „Bogowie”, „Wojna polsko–ruska” oraz w serialach „Czas honoru”, „39 i pół” oraz „Aida”. Aktorka udziela się też w dubbingu: podłożyła głos, m.in. pod kotkę Marlenę w animacji Walta Disneya „Piorun” oraz pod Glorię w drugiej części filmu „Happy Feet: Tupot małych stóp”.

Maja We wrześniu 2013 roku była gwiazdą polskiej edycji magazynu „Playboy”. Jesienią 2014 została uczestniczką II edycji programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Zajęła w nim ósme miejsce. Wygrała w drugim odcinku, wcielając się w lidera grupy Rammstein, Tilla Lindemanna. Wspólnie z siostrą wystąpiła w takich projekcjach jak: „Aida” czy „Wojna żeńsko-męska”.

(fot. plotek.pl)

3. Cezary i Radosław Pazura
Pazura to gorące nazwisko polskiego show biznesu. Cezary od wielu lat jest ulubieńcem mediów. Radosław jest głównie aktorem serialowym, znanym z „Rancza”, „Ojca Mateusza”, a obecnie z roli Janusza Gajewskiego w serialu „Na Wspólnej”. Bracia przyjaźnią się i wspierają, razem jeżdżą na wakacje z żonami, a od czasu do czasu pojawiają się również na bankietach w swoim towarzystwie. Pierwszy raz razem na ekranie bracia Pazurowie pojawili się 17 lat temu w „Pożegnaniu z Marią” w reż. Filipa Zylbera. Całkiem niedawno Radosław wcielił się w postać gangstera w filmie „Weekend”, debiucie reżyserskim Cezarego. Różnica wieku między nimi wynosi siedem lat.

Radek 24 stycznia 2003 został ranny w wypadku samochodowym koło Ostródy, gdzie prowadzona przez aktora i piosenkarza Waldemara Goszcza lancia lybra, jadąca z nadmierną prędkością, zderzyła się z czerwonym fordem escortem. Goszcz zginął na miejscu. Razem z nimi jechał producent muzyczny Filip Siejka, który tak jak Pazura przeżył wypadek i dzięki temu przestał być ateistą i nastąpiła jego przemiana duchowa, znów zaczął wierzyć w Boga. Od 3 września do 19 listopada 2016 roku brał udział w szóstej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” w telewizji Polsat. Zajął 6. miejsce. Do tej pory zaistniał w ponad 20 filmach kinowych i telewizyjnych, w kilkunastu serialach i teatrach telewizji.

Cezary Jest laureatem nagrody „Złota Kaczka” dla najlepszego polskiego aktora za lata 1993, 1997, 2003. W 2012 r. za film „Weekend” otrzymał „Węża” w kategorii Reżyseria. Wystąpi m.in. w filmie „Kiler”, „Chłopaki nie płaczą”, „13 posterunek”, „Faceci do wzięcia” czy „Lejdis”.

(fot. SE.pl)

2. Paweł i Łukasz Golcowie
Bracia Golec od lat są nierozłączni. Pasja do muzyki sprawiła, że razem występują również na scenie i od lat z powodzeniem grają w zespole „Golec uOrkiestra”. Sami przyznają, że łącząca ich więź jest wyjątkowa.

Artyści łączą tradycyjne, etniczne brzmienia muzyki łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu, muzyki alternatywnej, rock’n’rolla, rhythm’n’blues, oraz muzyki jazzowej. Zespół wylansował takie przeboje jak „Lornetka”, „Słodycze”, „Pędzą konie”, a także słynne, cytowane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a Walkera Busha, „Ściernisco”. Specjalnie dla papieża Jana Pawła II grupa skomponowała i wykonała utwór pt. ,”Leć muzyczko”, który stał się hymnem kilku polskich szkół. Podczas swojej kilkunastoletniej działalności muzycy zagrali ponad tysiąc pięćset koncertów w Polsce i za granicą. W 2011 Paweł i Łukasz Golcowie wzięli udział programie TVP2 „Bitwa na Głosy” i poprowadzili drużynę wokalistów reprezentujących Milówkę. Na 50. jubileuszowym KFPP w Opolu za piosenkę „Młody maj” zespół nagrodzony został „Superpremierą 2013”, „Superpremierą Programu 1 Polskiego Radia 2013”, wyróżnieniem „Artysta bez granic”, czyli nagrodą TVP Polonia dla najpopularniejszego polskiego artysty poza granicami kraju, a także nagrodą honorową Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej „Ikona Festiwalu”.

(fot. onet.pl)

1. Marcin i Rafał Mroczek
Bliźniacy występują w kultowym serialu „M jak Miłość” już od ponad 15 lat. Nie mają wykształcenia aktorskiego, ale nie przeszkadza im to w uprawianiu tego zawodu. Bracia w dzieciństwie tańczyli w zespole „Caro dance”.

Marcin jest zwycięzcą  2 Konkursu Tańca Eurowizji, gdzie reprezentował Polskę w parze z Edytą Herbuś. W 2006 roku wygrał program „Show!Time”. W tym samym roku wziął udział w czwartej edycji programu „Taniec z gwiazdami”, gdzie w parze z Edytą Herbuś zajął trzecie miejsce. Rok później wygrał trzecią edycję „Tanci iz zirkamy”, ukraińskiej wersji programu, w którym tańczył z Hanną Pełypenko.

Rafał w 2005 wystąpił w teledysku do piosenki „Czarna dziewczyna” zespołu Ivan i Delfin. Wiosną 2006 roku brał udział w trzeciej edycji programu „Taniec z gwiazdami” emitowanego w telewizji TVN. Jego partnerką była Aneta Piotrowska, z którą ostatecznie wygrał finał programu. W tym samym roku para zajęła drugie miejsce podczas specjalnego odcinka programu – Finał Finałów Tańca z gwiazdami, w którym wystąpili finaliści pierwszych trzech sezonów show. W 2007 roku zajął drugie miejsce w pierwszej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Jego partnerką była Aneta Kowalska.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD