Księżniczka mody królewskiej krwi


(fot. materiały prasowe)

Do tej pory jedną z najlepiej ubranych redaktorek pism modowych, zasługującej na miano królowej, była z pewnością Anna Wintour. Teraz jednak jej pozycji może zagrozić redaktorka arabskiego Vogue’a, która na tytuł ten zasłużyła nie tylko przenośnie, ale również jako prawdziwa członkini klasy królewskiej. Przedstawiamy Państwu księżniczkę z Arabii Saudyjskiej, Deene Aljuhani Abdulaziz.

Aljuhani wżeniła się w rodzinę królewską, gdy wyszła za księcia Arabii Saudyjskiej o imieniu Sultan bin Fahad bin Nasser bin Abdulaziz. Mają trójkę dzieci i gdy nie jest ona zajęta sprawowaniem rodzicielskiej opieki, bywa na pokazach mody na całym świecie, prowadzi biznes modowy D’NA, czuwa nad wyłaniającymi się talentami (spod jej skrzydeł wyszły takie sławy jak Mary Katrantzou czy Erdem), a przy tym jest redaktorem naczelnym Vogue Arabia. Odpowiada także za działający przy magazynie fundusz, który wraz z Dubai Design and Fashion Council, wspiera lokalnych, arabskich projektantów, przyznając im w ostatnich latach przeszło 250,000 dolarów.

Potrafi też zachować równowagę między Zachodem, a Wschodem. Redagowanie zachodniej publikacji jaką jest Vogue, w kulturze, która w dużej mierze odrzuca zachodnie wyznaczniki, jest zadaniem trudnym. Nie stara się ona narzucać europejskiego czy też amerykańskiego spojrzenia na modę i innych wartości. Przyznaje, że choć świat arabski jest konserwatywny z natury, jednak pragnienie tamtejszych kobiet by wyglądać modnie i atrakcyjnie, pokrywa się z pragnieniami kobiet na całym świecie. Unika także publikacji materiałów, które poruszają temat nagości, symboliki religijnej czy poglądów projektantów o homoseksualnej orientacji.

Jej styl jest nienaganny i unikalny. Potrafi łączyć garderobę od zasadniczo różnych projektantów. Jest również autorytetem stylu ulicznego. Jej sposób ubierania jest dopracowany, jednak jako księżniczka okazuje się bardzo postępowa, zakładając odzież o śmiałych wzorach i nietypowych sylwetkach, której z pewnością nie przywdziałaby na przykład Kate Middleton.

Deena Aljuhani Abdulaziz to nie tylko księżniczka przez swoją przynależność do klasy królewskiej, ale i wyczucie stylu. Jest także mądrą i dojrzałą księżniczką, która z królewską mądrością potrafi połączyć dwie różne kultury i odległe wartości.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD