W Gdańsku postanie globalne centrum Swarovski


(fot. materiały prasowe)

Swarovski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży biżuteryjnej. Ich kryształy ozdabiają nie tylko biżuterię, ale również ubrania i wszelakie dodatki. Austriackie przedsiębiorstwo w ramach rozwoju marki postanowiło otworzyć globalne centrum usług w Gdańsku.

Markę Swarovski założył w 1895 roku szlifierz szkła – Daniel Swarovski. Dobra jakość oraz szybki rozwój przyczynił się do tego, że przedsiębiorstwo to jest obecnie przodującą marką szlifowanego szkła kryształowego.

W Polsce Swarovski uchodzi za luksusową klasę butików. Na dzień dzisiejszy w naszym kraju znajduje się 17 butików m.in.: w Warszawie, Krakowie, Gdyni i Rzeszowie.

2 lutego 2017 roku ogłoszono, że w Gdańsku powstanie globalne centrum usług marki. Marcel Angst – przedstawiciel firmy tłumaczył, że o wyborze Gdańska zadecydowała lokalizacja, wykształcona kadra, warunki infrastrukturalne oraz możliwość współpracy z lokalną władzą.

Centrum powstanie na przestrzeni kilku lat. Obecnie powstaje niewielki zespół, który będzie czuwał nad organizacją prac. Oficjalne otwarcie biura zespołu Swarovski GBS odbędzie się latem tego roku.

Trzeba przyznać, że jest to niezwykła szansa na rozwój miasta. Jednostka będzie zatrudniać kilkaset osób, które zajmować się będą usługami dla firmy z zakresu kadr, księgowości, płac oraz zakupów.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD