Riccardo Tisci opuszcza Gucci


(fot. materiały prasowe)

Po 12-letniej współpracy dyrektor kreatywny  domu mody Gucci, Riccardo Tisci, opuszcza dotychczasową posadę wśród pogłosek, że zamierza dołączyć do ekipy Versace.

Jego stroje couture i kolekcja mody męskiej zaprezentowane 20 stycznia w Paryżu były ostatnimi projektami w dotychczasowym miejscu zatrudnienia. Jednak prace nad jego projektami sukni na galę wręczenia Oskarów i nagród Grammy, będą realizowane po odejściu Tisci’ego w firmowym atelier.

Jego następca wciąż nie jest znany, jednak mówi się głośno o kilku kandydaturach. Pod uwagę brany jest między innymi Hedi Slimane, wcześniejszy współpracownik Saint Laurent’a oraz Clare Waight Keller, która właśnie zapowiedziała opuszczenie Chloé. Na liście jest także Olivier Rousteing współpracujący z marką Balmain.

Krążą pogłoski, że Tisci odchodzi, by podjąć współpracę z marką Versace. Jego kierownictwo nie chce jednak niczego komentować.

Panowanie Riccardo Tisci było niezwykle lukratywne dla domu mody Gucci znacząco zwiększając jego dochody i liczbę pracowników z 290 w 2005 roku do 930 obecnie. Otworzył on także markę Givenchy na nową generację luksusowych klientów. Wprowadził między innymi styl „streetwear”, który przez poprzedników był raczej lekceważony.

Czekamy z niecierpliwością na nowego dyrektora Gucci i nowy rozdział w historii sławnego domu mody.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD