Rafał Jonkisz – wszystko co musisz wiedzieć


(fot. lemonphoto.pl)

Rafał Jonkisz, polski model i celebryta, w grudniu został półfinalistą Mister World 2016.

Model urodził się w Rzeszowie, ma trójkę rodzeństwa: starszą o dwa lata siostrę Sylwię, młodszą siostrę Magdalenę oraz młodszego brata Krzysztofa. Gdy miał 13 lat, zmarł jego ojciec. W 2016 roku ukończył naukę w V Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Rzeszowie.

Rafał Jonkisz zaczął swoją przygodę z akrobatyką artystyczną w wieku 13-14 lat. W kolejnych latach zdobył liczne nagrody w konkursach gimnastycznych. W 2014 roku wystąpił podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn organizowanych w Warszawie. W tym samym roku, wraz ze swoim zespołem akrobatycznym uzyskał tytuł wicemistrza świata w kategorii Show Dance. W wakacje 2014 roku razem z Sebastianem Kamińskim wziął udział w eliminacjach do siódmej edycji programu Mam talent!, gdzie jako duet Feel3Chan zaprezentowali choreografię akrobatyczną.

Latem 2015 roku Rafał Jonkisz wziął udział w wyborach Mister Wakacji 2015. Nastolatek zakwalifikował się do finału internetowego plebiscytu i ostatecznie wygrał, zdobywając największą liczbę głosów. W październiku razem z Kamilem Knutem i Norbertem Hawrylukiem założył grupę akrobatyczną FlyBoys. W listopadzie wygrał konkurs Mister Polski 2015, zostając reprezentantem Polski na gali Mister World 2016. W połowie lipca 2016 roku, na kilka dni przed galą finałową został mianowany faworytem do wygrania tytułu najprzystojniejszego mężczyzny na świecie w oficjalnym, internetowym plebiscycie w aplikacji MobStar. 19 lipca wystąpił podczas gali finałowej Mister World 2016 i zakwalifikował się do pierwszej dziesiątki. W trakcie gali otrzymał także wyróżnienie w kategorii Talent za swoje umiejętności akrobatyczne.

Wiosną 2016 roku Rafał Jonkisz wziął udział w piątej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” w telewizji Polsat. Jego partnerką została Walerija Żurawlewa, z którą zajął ostatecznie czwarte miejsce, odpadając w odcinku ćwierćfinałowym. W tym samym roku trafił do pierwszej dziesiątki rankingu najczęściej obserwowanych profili polskich użytkowników w serwisie Snapchat. W grudniu reprezentował Polskę w konkursie Mister Supranational 2016 i dostał się do pierwszej dziesiątki.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD