Nielubiany opatrunek dla suchej skóry


(fot. materiały prasowe)

Masz przesuszoną skórę, popękane usta? Mróz mocno podrażnia twoją wrażliwą cerę? A może masz problem ze zranieniami przy skórkach lub popękanymi piętami? Cudowne, drogie kosmetyki nie pomagają, a ty jesteś coraz bardziej zdenerwowana? Najwyższa pora dać skórze czas na odpoczynek i regenerację. Pomoże w tym zapomniany opatrunek.

Wazelina, nie tak dawno popularna baza kremów i pomadek, teraz niesławna z powodu pochodzenia. Jest to bowiem olej mineralny pozostały jako produkt uboczny ropy naftowej. Od niedawna wazelina jest niechętnie stosowana ponieważ nie ma właściwości regeneracyjnych ani odżywczych, nie wchłania się w skórę i może blokować pory. To wszystko skreśla ją z listy kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jest za to środkiem specjalnym dla suchej, zniszczonej skóry. Pokrywa skórę tworząc nieprzepuszczalną warstwę ochronną. Z tego powodu pod nazwą parafina znajdziemy ją w preparatach emolientowych dla osób z AZS. Jest znacznie lepsza w działaniu od plastra czy bandaża bo wypełnia trudno dostępne miejsca (np. zagłębienia skórek przy paznokciach). Taki „opatrunek” to dla skóry chwila wytchnienia od warunków atmosferycznych, tarcia i mikrourazów, dlatego szybko się regeneruje.

Wazelina to bardzo tłusty specyfik, pozostaje na skórze, przenosi się na ubrania i przedmioty z których korzystamy. Dlatego najlepiej stosować ją na noc. Sporą warstwę nałóż na dowolne miejsce ciała, gdzie skóra potrzebuje pomocy. Dla zabezpieczenia pościeli, budzika i podłogi przed tłustymi plamami okryj skórę ubraniem z naturalnych włókien, na stopy załóż skarpetki, a na dłonie rękawiczki kosmetyczne. Rano twoja skóra będzie w lepszej kondycji, a po kilku dniach zauważysz satysfakcjonującą różnicę.

W kosmetyce utarł się trend do kupowania kosmetyków bez wazeliny. Czasem zrób jednak małe odstępstwo i kup w aptece lub drogerii ten magiczny wynalazek. Kosztuje grosze, a daje efekt francuskich zabiegów spa. Ot, tłusta niespodzianka.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD