Związki na odległość – rozstanie czy umocnienie więzi?


(fot. nastya_gepp, pixabay)

„Odległość zabija. Chyba że istnieje nadzieja, że kiedyś rozdzielająca dwoje ludzi przestrzeń zostanie przekroczona, wówczas nawet na odległość mogą oni zachować swój związek. Ale bez nadziei – odległość zabija.” ~ Ryszard Kapuściński – Lapidaria

Czasami przychodzi taki czas, gdzie jeden z partnerów musi wyjechać. Istnieje wiele przyczyn podjęcia tej decyzji. Chęć zarobienia większych pieniędzy, przeprowadzka do innego miasta. Postawienie w takiej sytuacji jest przerażające. Pojawiają się różne myśli zaczynając od tęsknoty, kończąc na wizjach zdrady. Na początku następuje mocne postanowienie jak najczęstszego kontaktu, jednak to czas weryfikuje wszystko. Rozłąka nie jest równoznaczna z zerwaniem wyłącznie dla silnych osób, które są pewne swojego uczucia. Wiadomo jednak, że człowiek jest tylko człowiekiem i taka sytuacja wyniszcza i dołuje obie strony. Niektórzy po pewnym czasie decydują się wrócić lub zostawić swoje dotychczasowe życie i przeprowadzić się do miejsca, w którym znajduje się nasz ukochany/-a. Jednak są pary, które decydują się na związek, pomimo znacznej odległości i bez odpowiedniej ilości czasu na poznanie się.

W dobie Internetu coraz częstszym zjawiskiem jest wchodzenie w związek na szybko, bez odpowiedniejszego poznania drugiej osoby. Najczęściej młodzi decydują się na takie warunki wierząc, że to przetrwają. Tak jak widzimy w wyżej przytoczonym cytacie najważniejsza jest nadzieja. Nadzieja, że się przetrwa te najgorsze chwile, że nadejdzie dzień, w którym spotkania będą częstsze i dłuższe. Odpowiednia motywacja i podejście sprawiają, iż bardziej doceniamy obecność drugiej osoby, kiedy przychodzi nam cieszyć się nią tylko sporadycznie. Dlatego to zależy tylko i wyłącznie od nas czy się poddamy, czy będziemy walczyć o swoją drugą połówkę.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD