Serum przeciwzmarszczkowe na naczynka Iwostin Capillin® Wielowymiarowa pielęgnacja dla skóry naczynkowej


(fot. materiały prasowe)

Laboratorium Iwostin wzbogaciło serię Iwostin Capillin®, dedykowaną skórze naczynkowej o specjalistyczny preparat – Serum przeciwzmarszczkowe na naczynka Iwostin Capillin®.

Dzięki bogactwu wyselekcjonowanych składników aktywnych, serum wykazuje podwójne działanie: zmniejsza zaczerwienienia i widoczność naczynek (Neutrazen™, Pronalen Aesculus), jednocześnie redukując zmarszczki (AquaJuve Q MIX, betaina, witamina C). Preparat powstał we współpracy z dermatologami.

Chociaż winą za powstawanie telenagiektazji obarcza się głównie słońce oraz inne czynniki zewnątrzpochodne, to warto podkreślić, że dla stanu naczynek krwionośnych nie są również obojętne procesy nasilające się wraz z postępującym starzeniem skóry. Proces ten powoduje niekorzystne zmiany w budowie włókien kolagenowych zarówno w skórze właściwej, jak i w ścianach naczynek krwionośnych. Stają się one mniej elastyczne, usztywniają się i łatwiej w takiej sytuacji dochodzi do ich „pękania”, czyli tak naprawdę do trwałego ich rozszerzenia.

U młodszej osoby ściany naczyń krwionośnych są elastyczne i prawidłowo kurczą się. Z czasem procesy te ulegają zaburzeniom. Fakt posiadania skóry naczyniowej również nie pozostaje bez wpływu na starzenie skóry.

Jak podkreśla dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog z Lecznicy Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging Melitus: „Choć nie ma na to jednoznacznych dowodów, wiadomo, że skóra naczyniowa może mieć wpływ na tempo starzenia się skóry. „Naczynka” są przecież uszkodzonymi naczyniami krwionośnymi i świadczą o zaburzeniach mikrokrążenia. Skóra nieprawidłowo ukrwiona jest jednocześnie źle odżywiona i brakuje jej wielu niezbędnych składników umożliwiających odnowę i regenerację. Osłabione przez dłuższy czas mikrokrążenie nie sprzyja prawidłowym procesom metabolicznym w skórze i może mieć wpływ na procesy starzenia”.

Dzięki zawartym w preparacie składnikom aktywnym, Serum przeciwzmarszczkowe na naczynka Iwostin Capillin® stanowi wielowymiarową kurację, dopasowaną do potrzeb dojrzałej skóry naczynkowej.

Skuteczność preparatu została potwierdzona w licznych badaniach aparaturowych, przeprowadzonych w Niezależnym Instytucie Badawczym, które wykazały:
– zmniejszenie zaczerwienienia skóry już po pierwszej aplikacji
– zmniejszoną widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych
– zmniejszenie widoczności zmarszczek poprzez redukcję ich długości i głębokości

Sposób użycia: Należy nakładać serum na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu na dzień i na noc. Pozostawić do wchłonięcia.

Średnia cena detaliczna: ok. 45 PLN (40 ml). Finalna cena kształtowana jest na poziomie apteki.

Składniki aktywne w Serum przeciwzmarszczkowym na naczynka Iwostin Capillin®

– Neutrazen™
Zmniejsza nadwrażliwość skóry oraz powstawanie rumienia. Redukuje możliwość podrażnień oraz zwiększa odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych.
– Pronalen Aesculus HSCMS
Escyna pozyskiwana z nasion kasztanowca, działa przeciwrumieniowo i łagodzi podrażnienia.
– AquaJuve Q MIX
To kombinacja różnej wielkości cząstek hialuronianiu sodu, które tworzą na powierzchni skóry „molekularną gąbkę”, dzięki czemu chronią ją przed utratą wody.
– Betaina
Naturalny osmolit, poprawia nawilżenie oraz funkcjonowanie bariery ochronnej, przez co poprawia kondycję skóry.
– Witamina C
Działa antyrodnikowo. Zmniejsza uszkodzenia komórek, spowodowane promieniowaniem słonecznym. Poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD