Polka została szefową działu moda w Vogue Paris


(fot. materiały prasowe)

Nasi rodacy bardzo dobrze sobie radzą w świecie mody. Możemy się pochwalić pięknymi modelkami, zdolnymi fotografami oraz projektantami, którzy rozszerzają swoją działalność na inne kraje. Mimo, że nasz kraj nie posiada „biblii” mody to z dumą donosimy, że mamy swoich przedstawicieli w „Vogue” innych krajów. Aleksandra Woroniewska – stylistka polskiego pochodzenia, została szefową działu moda we francuskim magazynie.

Aleksandra Woroniewska urodziła się w Paryżu, ale ma polskie korzenie, co z dumą podkreśla na swoich profinach w mediach społecznościowych. Studiowała psychologię i lingwistykę, a swoje życie dzieli między Nowym Jorkiem i Paryżem. Karierę w świecie mody rozpoczęła na łamach niszowego magazynu „20 Aris”. Jej stylizacje można było zobaczyć we włoskim i niemieckim Vogue. Na swoim koncie ma również współpracę z „Dazed&Confused”, „M Le monde” oraz magazynem „Rabel” – gdzie pracowała, jako redaktor naczelny. Oprócz pracy w mediach spełniała się także, jako konsultantka wielu marek m.in.: Club Monaco i Mango.

Na to prestiżowe stanowisko powołała ją sama redaktor naczelna „Vogue Paris”- Emmanuelle Alt. Woroniewska zastąpi Suzanne Koller, która stanowisko szefowej działu moda pełniła od 2014 roku. Aleksandra swoją nową pracę zacznie od 22 lutego. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD