Relaksujące bułeczki drożdżowe


(fot. pixabay.com)

W dobie pośpiechu i nadmiaru obowiązków jedzenie zeszło na drugi plan. Ma być tanie i szybkie, a o korzyściach zdrowotnych pamiętamy tyle, ile napisał producent na opakowaniu. W odstawkę poszły kilkugodzinne uczty podczas których można było odpocząć, spokojnie przetrawić i spędzić czas z bliskimi. Zróbmy sobie jednak beztroskie popołudnie lub wieczór, sami albo z resztą domowników zatracając się w zapachach i smakach.

Rozwiązaniem na „tanio i szybko” będą drożdżówki. To danie stosunkowo łatwe, a przerwy między wyrabianiem ciasta to doskonała okazja by nadrobić nowinki czytelnicze, obejrzeć serial, spędzić czas z partnerem albo w spokoju pomyśleć.

Czemu to szybkie danie? Bo bułeczki można później zamrozić. Będą w sam raz na drugie śniadania do pracy lub szkoły. Wystarczy wieczorem wyjąć jedną z zamrażarki, a rano delektować się ulubionym smakiem.

Dodatków i kształtów do wyboru jest mnóstwo. Dopasuj przepis do swoich umiejętności, upodobań smakowych i kształtu pudełka śniadaniowego. Daj upust wyobraźni i dziecięcej kreatywności. Odstresowanie w ten sposób bije ostatnio rekordy popularności. Niezależnie od tego czy użyjesz maku, budyniu, sera czy marmolady koszt jednej bułeczki wyniesie kilkadziesiąt groszy. Jest to chyba najtańsza efektywna forma relaksu.

Dobre dla kur domowych, dyrektorów międzynarodowych korporacji i księgowych. Bułeczki drożdżowe są dobre dla wszystkich. Pieczcie ile wlezie, tylko nie jedzcie ich zbyt często, bo lubią magicznie zwężać spodnie w pasie. Smacznego!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD