Węgiel aktywny w kosmetykach do twarzy


(fot. Shutterstock)

Węgiel, od momentu rozpoczęcia jego wydobycia znajduje coraz szersze zastosowanie. W ostatnich miesiącach na półkach drogerii pojawiły się plasterki i maseczki z aktywnym węglem. Czym różni się od „nieaktywnego” i na co działa? A przede wszystkim czy jest skuteczny?

Aktywny węgiel znamy przede wszystkim z preparatów na biegunkę i problemów żołądkowych. W kosmetykach pełni funkcję absorbenta substancji, które nie koniecznie lubimy mieć na skórze.

Plastry z węglem służą do szybkiego pozbywania się wągrów, szczególnie w okolicy nosa. Są szybkie i wygodne w stosowaniu. Maseczki oczyszczają skórę z zanieczyszczeń i odtykają pory. Wszystko to dzięki mikroporom w strukturze aktywnego węgla. Ma ich mnóstwo, dzięki czemu, w przeciwieństwie od zwykłego węgla, ma ogromną zdolność absorbcji związków toksycznych. Zamyka metale ciężkie, nadmiar sebum i wągry w swojej gąbczastej powierzchni. Po zdjęciu maseczki wygląda to tak jakby wszystko z naszej twarzy się do niej przykleiło.

Czy aktywny węgiel jest skuteczny? O tym można się przekonać już po pierwszym użyciu. Wągry znikają już po 20 minutach oderwane wraz z plastrem. A przy regularnym stosowaniu różnica będzie jeszcze większa. Plasterki lub maseczka sprzedawane są w opakowaniach na jeden raz i kosztują kilka złotych. Być może warto zainwestować choćby dla sprawdzenia nowinki?

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD